Vyšívané znaky

Vyšívané znaky

Slavnostní vyšívané znaky jsou svébytným heraldickým symbolem, který tvoří společně s vyšívanou vlajkou neoddělitelný celek. Zdobí reprezentační a jednací prostory, slavnostní příležitosti i významné události.

Znaky se zavěšují na průvlečná poutka. Dřevěnou lakovanou horizontální hrazdu a ručně kované packy pro reprezentativní uchycení znaku na stěnu poskytujeme jako bonus zdarma.

Vyšívaný znak ve velkém provedení. Detail vyšívaného znaku.

Vyšívaný znak ve tvaru štítu. Detail vyšívaného znaku v malém provedení.

Prohlédněte si druhy znaků, které naše společnost vyhotovuje, a nechte se inspirovat. 

Vyšívaný znak obce/města/městyse

Vyšívaný znak ve tvaru štítu
Znak obce či města v malém provedení. Znak ve tvaru štítu se vyrábí především pro obce, města či městyse. Jeho standardní rozměr je 60x70 cm, vyšívání je jednostranné, s vnitřní zpevňující výztuhou, uchycení na průvlečná poutka, s tradičním zdobením a třásněmi po obvodu (zlaté, stříbrné, bílé, okrově žluté).

Znak obce/města/městysu v malém provedení. Ruční výšivka znaku v malém provedení.

Vyšívaný znak ve velkém provedení
Toto provedení umožňuje vyšití názvu obce/města/městyse či místních částí. Znak je opět jednostranný. Zhotovujeme ve velikosti 80x100 cm, s vnitřní zpevňující výztuhou, uchycením na průvlečná poutka, tradičním zdobením a rohovými motivy, s třásněmi na spodní straně.

Znak obce/města/městysu ve velkém provedení. Ruční výšivka znaku ve velkém provedení.

Vyšívaný státní znak

Slavnostní vyšívaný velký státní znak v malém provedení
Státní znak ve tvaru štítu se standardně používá pro doplnění vyšívaného obecního či městského znaku ve tvaru štítu v interiérech. Velikost tohoto znaku je tedy rovněž 60x70 cm, jednostranná výšivka, zavěšení na zdobná poutka.Vyšívaný velký státní znak ČR ve tvaru štítuVyšívaný velký státní znak ČR ve velkém provedení
Umělecky ručně vyšívaný slavnostní velký státní znak České republiky. Rozměr znaku 80x100 cm umožňuje vyšít nápis ČESKÁ REPUBLIKA pod samotným znakem, jednostranná výšivka, zavěšení na zdobná poutka. Tento typ znaku společně s vyšívaným znakem obce, města, městyse, tvoří krásnou a současně i důstojnou výzdobu každé obřadní síně, zasedací místnosti a kanceláře starosty či starostky.

Vyšívaný velký státní znak ČR ve velkém provedeníVyšívaný malý státní znak (český lev)
Vyšívaný malý státní znak je tvořen červeným polem, ve kterém je vyobrazen stříbrný dvouocasý lev ve skoku se zlatou zbrojí a zlatou korunou. Vyšívaný malý státní znak ČR dodáváme rovněž s okrasnými třásněmi po obvodu a průvlečnými poutky k důstojnému vyvěšení tohoto symbolu. Rozměr: 60x70 cm, vyšívání je jednostranné, s vnitřní zpevňující výztuhou.
Vyšívaný malý státní znak ČR

Důležitý je výběr materiálu, ze kterého bude znak vyroben

Materiál do celkového vzezření symbolů výrazně promluví, a proto doporučujeme naplánovat osobní setkání, na kterém si budete moci materiály a výšivky prohlédnout a rozhodnete se pro ten, který se bude nejvíce líbit a vyhovovat vašim potřebám.
Váš znak může být vyhotoven:

  • Satén ALERION® (lesklý a odráží světlo, velmi výrazný), 200 g,
  • Samet Classic ALERION® (jemný nízký počes, pololesklý), 240 g,
  • Samet Premium ALERION® (vyšší počes, matný, pohlcuje světlo, důstojný dojem), 360 g,
  • Samet Exclusive ALERION® (nejvyšší počes – chloupek, těžký, hutný), 420 g.

Benefity Alerionu

  • Řemeslná práce
  • Kvalitní materiál
  • Dlouholetá zkušenost
  • Nejdelší záruka
  • Odborná garance
  • Osobní péče o zákazníka