Užívání a údržba slavnostních symbolů

Užívání a údržba slavnostních symbolů

Všechny slavnostní symboly ALERION® (slavnostní vyšívané vlajky, prapory, znaky a stuhy) jsou vyrobeny ze speciálních ušlechtilých a hodnotných dekorativních materiálů jako jsou Satén, Samet, Samet Premium a Samet Exclusive a jemného vyšívacího hedvábí se speciálně střiženými vnitřními výztuhami s precizním šitím. Symboly vyžadují s ohledem na svoji povahu odpovídající šetrnost zacházení — mimořádnou ochranu před ušpiněním, oděrem, mechanickým poškozením a nepříznivým počasím.


Interiérová záležitost


Slavnostní vyšívané symboly jsou určeny zejména pro interiérové využití (reprezentační místnosti, zasedací sály, jednací místnosti, kanceláře apod.). Použití při slavnostních akcích, ceremoniálních příležitostech a v průvodech na venkovním prostředí musí mít dočasný charakter a symbolům musí být věnována zvýšená pozornost a ochrana. Jako příslušenství musí být užívány výrobcem dodané nebo schválené žerdě, stojany, nástěnné hrazdy, konzoly, packy a další příslušenství.

 

Důležitý je tvar

Všechny slavnostní symboly ALERION® jsou vybaveny speciální vnitřní zpevňující výztuhou (zvláštního střihua všívání mezi dekorativní vrstvy saténu/sametu), která zásadním způsobem prodlužuje životnost symbolů a zlepšuje reprezentativnost jejich vyvěšení. Prapory a vlajky bez výztuh se už po krátké době prověšují a jejich svrchní materiál se nevratně deformuje.

Naše prapory a vlajky s výztuhami vyžadují pro dosažení nejlepších dekorativních výsledků dodržování několika jednoduchých postupů: doporučujeme je po jejich připevnění na žerdě naaranžovat do požadovaného tvaru a ručně vyhladit případné pokrčení a vlnky. To platí hlavně pro vlajky a prapory, které je nejlepší vytvarovat do klasického cípovitého tvaru. Ve spodním cípu může vzniknout mírný efekt zvlnění dekorativního materiálu (saténu, sametu) na výztuze. Ten lze odstranit tak, že oběma rukama opatrně cíp roztáhnete do stran a pak směrem dolů. Tím docílíte i lepšího vytvarování vlajky do přirozeného tvaru zavěšení, který pěkně obklopuje žerď.

Po delší době doporučujeme prapor ze žerdi sejmout, uchytit ho za vlající cípy (pravý horní a spodní) a opatrně jej protřepat, aby se materiál s výšivkou přemístil do své přirozené polohya poté opět zavěsit a naaranžovat.


Vyšívané symboly ALERIONUkázka správného cípovitého tvaru zavěšených slavnostních praporů.

 

Záruka ALERION® = 20 let záruka na zachování všech
charakteristických vlastností slavnostních vyšívaných symbolů.

Trvanlivost slavnostních vyšívaných symbolů ALERION®:
při dodržení pravidel ochrany a údržby a s ohledem na
intenzitu a způsob užívání 100 a více let.


Jak uchovávat slavnostní symboly

U slavnostních symbolů je nutné zamezit dlouhodobému působení přímého slunečního záření na jejich povrch a nepřirozené zvýšené vlhkosti. Nedoporučujeme symboly uchovávat dlouhodobě ve srolovaném nebo složeném 

stavu, kde může dojít k poškození výšivek, zviditelnění skladů materiálu či napadení vlhkostí nebo plísní. Ochranné obaly, jako je např. pláštěnka - ochranný průhledný obal praporu, jsou určeny pouze pro krátkodobé venkovní použití při nepříznivém počasí a musí být z praporu včas sejmuty a následně zajištěno přirozené odvlhčení a odvětrání dekorativního materiálu s výšivkou včetně výztuhy.

 

Jak udržovat slavnostní symboly

Vlastní údržbu pravidelně provádějte opatrným oprášením symbolů, případně jemným odsátím prachu z povrchu materiálu, výšivky i třásní. Dbejte přitom zvýšené opatrnosti, aby nedošlo k nechtěnému vytržení  stehů výšivky nebo poškození struktury dekorativního materiálu.

Důkladné čištění symbolů doporučujeme svěřit našim vyškoleným pracovníkům, kteří provedou mechanické a chemické čištění. S ohledem na intenzitu používání a stav ušpinění doporučujeme čištění symbolů v časovém horizontu 3-5 let, pro zachování maximální zdobnosti a působivosti symbolů však optimálně každé 2-3 roky. Cenovou nabídku vám rádi vypracujeme na základě zjištění potřebného rozsahu prací – symboly po domluvě zasílejte nebo dodávejte do naší provozovny. V žádném případě není možné symboly čistit běžnými čisticími prostředky svépomocí, praním nebo v průmyslových čistírnách. 

Jako efektivní ochranu každého symbolu proti vlhkosti a prachu, která celkově zvyšuje jeho trvanlivost a odolnost, doporučujeme objednání jeho impregnace (nebyla-li zvolena již v objednávce), zvláště pak po jeho vyčištění.

 

Vyžádejte si nabídku na čištění vašich slavnostních symbolů ZDE.


Benefity Alerionu

  • Řemeslná práce
  • Kvalitní materiál
  • Dlouholetá zkušenost
  • Nejdelší záruka
  • Odborná garance
  • Osobní péče o zákazníka