Příslušenství

Příslušenství

Kvalitní a propracované příslušenství praporů (žerdě, stojany) je pověstnou třešničkou na dortu, která zajistí jedinečnost a důstojnost vašich slavnostních vyšívaných symbolů. Škála námi dodávaných žerdí, vlajkových stojanů, konzol, pacek, úchytů, špic a zdobných žerďových hlavic, pásů a rukavic pro praporečníky a dalších doplňků, je opravdu široká.


Veškeré naše příslušenství je přizpůsobeno k souvisejícím produktům z našich dílen, vše do sebe přesně zapadá, s jeho použitím tak jednoduše dosáhnete nejen funkční dokonalosti, ale také profesionálního a důstojného vzezření vašich symbolů. Naše žerdě a dřevěné stojany ke slavnostním praporům a znakům vyrábíme z nejkvalitnějšího českého dubu pocházejícího převážně z Buchlovských lesů a díky jejich dokonalému provedení získá Váš slavnostní prapor nejvyšší možnou úroveň důstojnosti a reprezentativnosti při slavnostních akcích, žehnáních, ceremoniálech, průvodech i při následném vystavení v interiérech. Na zakázku se vyrábí např. žerdě pro Slovenskou republiku, kde tradičně dosahuje délka takové prodloužené žerdi až 310 cm.

Základní žerď a pískovcový stojan

 • Základní žerď a pískovcový stojan

  Základní žerď je vhodná ke všem slavnostním vyšívaným vlajkám, především k rozměrům 
  100 × 150 cm.  Dostatečná stabilita proti převržení. Žerď vyrobena z měkkého dřeva s násobným ručním lakováním do tmavě hnědého odstínu. Vrchol žerdě je zakončen ozdobnou špicí, která může být provedena v barvě laku žerdě nebo ve zlaté barvě. Rozměry základní žerdě: délka 250 cm, průměr 4 cm. 

 • Základní žerď je kompatibilní se základním pískovcovým stojanem, který je vyroben z umělého kamene s povrchovou úpravou pískovce. Rozměry pískovcového stojanu: průměr 40 cm, výška 20 cm. Váha stojanu 20 kg.

Základní žerď a kovový stojan podkova

 • Jednodílná žerď s kovovým stojanem podkovaZákladní žerď je vhodná ke všem slavnostním vyšívaným vlajkám, především k rozměrům
  100 × 150 cm. 
  Dostatečná stabilita proti převržení. Žerď vyrobena z měkkého dřeva s násobným ručním lakováním do tmavě hnědého odstínu. Vrchol žerdě je zakončen ozdobnou špicí, která může být provedena v barvě laku žerdě nebo ve zlaté barvě. Rozměry základní žerdě: délka 250 cm, průměr
  4 cm. 
 • Základní kovový interiérový stojan ve tvaru podkovy je lakovaný odolnou práškovou barvou ve zlatém provedení s optimálním úhlem sklonu žerdi cca 6°.  Tento vlajkový stojan má dostatečnou stabilitu proti převržení. Rozměry základního stojanu podkova: rozměr základny 41 x 53 cm, délka trubky pro žerď 22 cm, vnitřní průměr trubky 42 mm.

Dvoudílná žerď s dřevěným stojanem

 • Dvoudílná žerď s kováním a dřevěným podstavcem

  Dvoudílná žerď z tvrdého dřeva je opatřena tradičním speciálním kovovýmmechanismem pro uchycení slavnostní vlajky. Dodáváme ve světlém nebo tmavém odstínu a se zlatým nebo stříbrným kováním. Rozměry dvoudílné žerdi: délka žerdi 250 cm (rozšroubovatelná na 2 části), průměr žerdi 3,8 cm, průměr kovové tyčky mechanismu 8 mm.

 • Dřevěný lakovaný stojan dodáváme rovněž v tmavě hnědém nebo světle hnědém provedení. Tento typ kulatého stojanu může mít jeden, dva nebo tři otvory pro upevnění vlajek, s optimálním úhlem sklonu. Rozměry dřevěného stojanu: průměr dřevěného stojanu 40 cm, výška 20 cm, průměr otvorů 4 cm. Váha 20 kg.

 • Žerdě vyrábíme na zakázku, dle přání klienta. Běžně dodáváme upravenou velikost žerdě např. pro Slovenskou republiku, kde tradičně dosahuje délka takové prodloužené žerdi až 310 cm.

 • Ve spojení s touto žerdí dosáhne každá vlajka nejvyšší úrovně reprezentativnosti a důstojnosti.

Dvoudílná žerď s vývěsným ráhnem ve tvaru T, se stojanem

 • Dvoudílná žerď s vývěsným ráhnem ve tvaru T, se stojanemReprezentativní dřevěná lakovaná žerď s ráhnem do tvaru T se stříbrným (chrom) nebo zlatým (leštěná mosaz) kováním. Povrch celého kování je precizně leštěn a zalakován, aby časem nezacházel a byl stále dokonale lesklý. 

 • Uchycení slavnostního znaku nebo vlajky přes všitá poutka. Na vrcholu žerdi je elegantní dřevěná lakovaná špice stejného odstínu. Na výběr je tmavě hnědý nebo světle hnědý odstín dřeva s kvalitním lakováním. 
 • Žerď lze rozšroubovat na dvě části což oceníte, zejména pokud s praporem často cestujete. Na spoji těchto dvou části je umístěn kovový kroužek. Stejně tak lze oddělit ráhno od žerdi pomocí šroubu, kterým je k žerdi připevněno.  


Dvoudílná žerď s ramenem do tvaru L, se stojanem

 • Dvoudílná žerď s ramenem do tvaru L, se stojanemReprezentativní dřevěná lakovaná žerď s ramenem do tvaru L se stříbrným (chrom) nebo zlatým (leštěná mosaz) kováním. Povrch celého kování je precizně leštěn a zalakován, aby časem nezacházel a byl stále dokonale lesklý.
 • Zdobné provedení výplně kovového trojúhelníku umožňuje trvalé, viditelné vyvěšení praporu nebo znaku. Uchycení slavnostního vyšívaného symbolu přes všitá poutka. Na vrcholu žerdi je elegantní dřevěná lakovaná špice stejného odstínu. Na výběr je tmavě hnědý nebo světle hnědý odstín dřeva s kvalitním lakováním. 
 • Žerď lze rozšroubovat na dvě části což oceníte, zejména pokud s praporem často cestujete. Na spoji těchto dvou části je umístěn kovový kroužek. Stejně tak lze oddělit od žerdi i celé rameno. 

Hlavice žerdi

 • Každá žerď by měla mít na svém vrcholu zdobnou hlavici se symbolem, která dotváří celkový dojem. V našich dílnách dokážeme zhotovit různorodé tvary hlavic k žerdím dle vašeho individuálního přání. Hroty k praporovým žerdím vytváříme podle grafického návrhu, který si předem schválíte. Při výrobě hlavic k žerdím se opíráme o tradiční řemeslné postupy, tedy ruční vyřezávání (dřevo) nebo gravírování (kov). Na výběr máte tedy 2 materiály zhotovení: kovová hlavice k žerdi, dřevěná hlavice k žerdi.

 • Standardně má tato ozdobná špička žerdi kónický tvar, dokážeme vám však zhotovit hlavici k žerdi s motivem českého lva, moravskou a slezskou orlicí, sokola, lilií, hasičskou přilbou, lipovou lilií nebo jiným trojrozměrným motivem podle vašeho vlastního požadavku. Fantazii se meze nekladou, omezení jsme jen technologickými možnostmi.

 • Žerďová hlavice má přibližné rozměry 23 × 18 × 3 cm, přičemž je třeba připočítat 5 cm pro podstavu.

 • Unikátní novinkou je pak výroba hlavice s poselstvím (hlavice s dutou schránkou), ve které je uložena zpráva pro další generaci na ručně vyrobeném papíru nebo i s USB flash diskem s fotografiemi, dokumenty, kronikou, videi atd.
  Hlavice s poselstvím

Pláštěnka na prapor

Průhledný obal praporu je nezbytné příslušenství pokud by při průvodu nebo slavnostní ceremonii pršelo. Voděodolný obal chrání vlajku nebo prapor uchycenou na žerdi a umožňuje tak optimální ochranu vyšívaného symbolu před nepříznivými vlivy počasí. Materiál transparentní PVC, rozměr 110 × 153 cm, tavené spoje, zapínání obalu na vtavené cvočky, šířka tunelu pro uchycení na žerdi 7 cm.

Pláštěnka na slavnostní prapor, vlajku

Přepravní vak pro vyšívané symboly 

Přepravní vak (přepravní taška) na slavnostní vyšívaný prapor nebo vlajku chrání
tyto vyšívané symboly zejména při přepravě ve stočeném stavu. Rozměr přepravního vaku
na vyšívaný prapor či vlajku 145 × 18 cm.  Vak je vyroben z odolného PVC a má delší ucha pro snadnou manipulaci.
Přepravní taška na prapor, vlajku

Kožený pás pro praporečníky

Ručně šitý reprezentativní kožený pás (pásnice), pro vlajkonoše ze silné tmavě hnědé nebo světlé hovězí kůže, krásné kontrastní prošívání dlouhými stehy, speciální střih pro pohodlné nesení a držení žerdi s praporem. Univerzální velikost s nastavitelnou délkou přes rameno a záda.
 Kožený pás pro praporečníky

Rukavice pro praporečníka

Rukavice z naší nabídky jistě ocení každý vlajkonoš (praporečník). Můžete si vybrat z několika druhů provedení: kožené krátké, kožené dlouhé a textilní rukavice. Kožené rukavice dodáváme v univerzální velikosti, textilní rukavice pak ve vybraných velikostech. I rukavice pro vlajkonoše patří mezi produkty, které dodají připravované slavnosti patřičný reprezentativní vzhled a pozvednou ji na úroveň dechberoucí ceremonie.

Rukavice pro praporečníka, vlajkonoše

Benefity Alerionu

 • Řemeslná práce
 • Kvalitní materiál
 • Dlouholetá zkušenost
 • Nejdelší záruka
 • Odborná garance
 • Osobní péče o zákazníka