Příslušenství

Příslušenství

Kvalitní a propracované příslušenství praporů (žerdě, stojany) je pověstnou třešničkou na dortu, která zajistí jedinečnost a důstojnost vašich slavnostních vyšívaných symbolů. Škála námi dodávaných žerdí, vlajkových stojanů, konzol, pacek, úchytů, špic a zdobných žerďových hlavic, pásů a rukavic pro praporečníky a dalších doplňků, je opravdu široká.


Veškeré naše příslušenství je přizpůsobeno k souvisejícím produktům z našich dílen, vše do sebe přesně zapadá, s jeho použitím tak jednoduše dosáhnete nejen funkční dokonalosti, ale také profesionálního a důstojného vzezření vašich symbolů. Na zakázku se vyrábí např. žerdě pro Slovenskou republiku, kde tradičně dosahuje délka takové prodloužené žerdi až 310 cm

Základní žerď a základní stojan

Základní žerď a pískovcový stojan

 • Základní žerď je vhodná ke všem slavnostním vyšívaným vlajkám,
  především k rozměrům 100x150 cm. 
  Dostatečná stabilita proti převržení. Žerď vyrobena z měkkého dřeva s násobným lakováním do tmavě hnědého nebo světle hnědého odstínu, na vrcholu se špicí v barvě. Špici základní žerdě nabízíme i ve zlaté barvě. Rozměry základní žerdě: délka 250 cm, průměr 4 cm. 

 • Základní žerď je kompatibilní se základním pískovcovým stojanem, který je vyroben z umělého kamene s povrchovou úpravou pískovce. Rozměry pískovcového stojanu: průměr 40 cm, výška 20 cm. Váha stojanu 20 kg.

Dvoudílná žerď s dřevěným stojanem

 • Dvoudílná žerď z tvrdého dřeva je opatřena tradičním speciálním kovovýmDvoudílná žerď s kováním a dřevěným podstavcem mechanismem pro uchycení slavnostní vlajky. Dodáváme ve světlém nebo tmavém odstínu a se zlatým nebo stříbrným kováním. Délka žerdi 250 cm (rozšroubovatelná na 2 části), průměr žerdi 3,8 cm, průměr kovové tyčky mechanismu 8 mm.

 • Dřevěný lakovaný stojan dodáváme rovněž v tmavě hnědém nebo světle hnědém provedení. Tento typ kulatého stojanu může mít jeden, dva nebo tři otvory pro upevnění vlajek, s optimálním úhlem sklonu. Průměr dřevěného stojanu 40 cm, výška 20 cm, průměr otvorů 4 cm. Váha 20 kg.

 • Žerdě vyrábíme na zakázku, dle přání klienta. Běžně dodáváme upravenou velikost žerdě např. pro Slovenskou republiku, kde tradičně dosahuje délka takové prodloužené žerdi až 310 cm.

 • Ve spojení s touto žerdí dosáhne každá vlajka nejvyšší úrovně reprezentativnosti a důstojnosti.

Hlavice žerdi

 • Každá žerď by měla mít na svém vrcholu zdobnou hlavici se symbolem, která dotváří celkový dojem. V našich dílnách dokážeme zhotovit různorodé tvary hlavic k žerdím dle vašeho individuálního přání. Hroty k praporovým žerdím vytváříme podle grafického návrhu, který si předem schválíte. Při výrobě hlavic k žerdím se opíráme o tradiční řemeslné postupy, tedy ruční vyřezávání (dřevo) nebo gravírování (kov). Na výběr máte tedy 2 materiály zhotovení: kovová hlavice k žerdi, dřevěná hlavice k žerdi.

 • Standardně má tato ozdobná špička žerdi kónický tvar, dokážeme vám však zhotovit hlavici k žerdi s motivem českého lva, moravskou a slezskou orlicí, sokola, lilií, hasičskou přilbou, lipovou lilií nebo jiným trojrozměrným motivem podle vašeho vlastního požadavku. Fantazii se meze nekladou, omezení jsme jen technologickými možnostmi.

 • Žerďová hlavice má přibližné rozměry 23x18x3 cm, přičemž je třeba připočítat 5 cm pro podstavu.

 • Unikátní novinkou je pak výroba hlavice s poselstvím (hlavice s dutou schránkou), ve které je uložena zpráva pro další generaci na ručně vyrobeném papíru nebo i s USB flash diskem s fotografiemi, dokumenty, kronikou, videi atd.
  Hlavice s poselstvím

Pláštěnka na prapor

Pláštěnka, nepromokavý obal na prapor

Průhledný obal praporu je nezbytné příslušenství pokud by při průvodu nebo slavnostní ceremonii pršelo. Voděodolný obal chrání vlajku nebo prapor uchycenou na žerdi a umožňuje tak optimální ochranu vyšívaného symbolu před nepříznivými vlivy počasí. Materiál transparentní PVC, rozměr 110x153 cm, tavené spoje, zapínání obalu na vtavené cvočky, šířka tunelu pro uchycení na žerdi 7 cm.

Přepravní vak pro vyšívané symboly 

Přepravní vak (přepravní taška) na slavnostní vyšívaný prapor nebo vlajku chrání
tyto vyšívané symboly zejména při přepravě ve stočeném stavu. Rozměr přepravního vaku
na vyšívaný prapor či vlajku 145x18 cm.  Vak je vyroben z odolného PVC a má delší ucha pro snadnou manipulaci.
Přepravní taška na prapor, vlajku

Kožený pás pro praporečníky

Ručně šitý reprezentativní kožený pás (pásnice), pro vlajkonoše ze silné tmavě hnědé nebo světlé hovězí kůže, krásné kontrastní prošívání dlouhými stehy, speciální střih pro pohodlné nesení a držení žerdi s praporem. Univerzální velikost s nastavitelnou délkou přes rameno a záda.
 Kožené pásy pro vlajkonoše

Rukavice pro praporečníka

Rukavice z naší nabídky jistě ocení každý vlajkonoš (praporečník). Můžete si vybrat z několikaRukavice pro vlajkonoše druhů provedení: kožené krátké, kožené dlouhé a textilní rukavice. Kožené rukavice dodáváme v univerzální velikosti, textilní rukavice pak ve vybraných velikostech. I rukavice pro vlajkonoše patří mezi produkty, které dodají připravované slavnosti patřičný reprezentativní vzhled a pozvednou ji na úroveň dechberoucí ceremonie.

Benefity Alerionu

 • Řemeslná práce
 • Kvalitní materiál
 • Dlouholetá zkušenost
 • Nejdelší záruka
 • Odborná garance
 • Osobní péče o zákazníka