Venkovní tištěné vlajky

Venkovní tištěné vlajky

Vyrábíme venkovní firemní vlajky, obecní a městské vlajky, vlajky pro organizace, spolky a instituce, státní vlajky a mnohé další. S naší téměř dvacetiletou výrobní zkušeností od nás vždy získáte vlajky vyrobené nejvhodnější technologií s plnými, sytými barvami, kvalitním šitím a s dlouhou životností i při vyvěšení v náročných povětrnostních podmínkách.

Krásně vlající vlajky na stožárech ozdobí skvěle příjezd do vaší firmy. Zářivé a čisté vlajky jsou to nejlepší vizitkou a zachytí oko každého kolemjdoucího. Také díky nim vás zákazníci lépe najdou. Vlajky vhodně podpoří sílu vaší značky a pracují za vás na zvýšení povědomí o ní a její významnosti.

Reklamní tištěné vlajky, zakázka pro JYSKVytvoříme vám venkovní reklamní a firemní vlajky na zakázku. Nemáte-li ještě zpracován grafický náhled vlajek, vytvoříme vám ho přesně tak, aby splňoval všechna kritéria na ideální velikost, optimální design a viditelnost vlajek v prostoru na vlajkových stožárech, fasádních žerdích či jiných místech. S vlajkami od nás bude vaše firma jednoznačně nepřehlédnutelná. Naše know-how při výrobě vlajek, od jednoho kusu po tisícové série, zaručuje našim zákazníkům vždy jasné konkurenční výhody. Výroba vlajek má svá specifika a opravdu kvalitní vlajka není na našem trhu zdaleka samozřejmostí.

 

Proč dát přednost kvalitě vlajek Alerion?

 • Pro výrobu našich vlajek používáme speciální vlajkový polyester ALERION® PerfectFlag120, který je díky své gramáži 120 g/m2 ideálním materiálem zajišťujícím vlání vlajek i při mírném vánku, minimální nasakování vody při dešti, eliminaci zachytávání nečistot z okolního prostředí a maximální možnou odolnost i ve zhoršených povětrnostních podmínkách.
 • Naše pokročilé výrobní technologie a zručnost našich polygrafů ve výrobě zajišťují vlajkám maximální sytost barev (100% průtisk barev i na druhou stranu vlajkoviny při výrobě sítotiskem), vysoký lesk a výjimečnou reprezentativnost. Těch dosahujeme v rámci výrobního procesu užitím nejkvalitnějších barev spolu vysokotlakým propařováním a praním vlajek.
 • Naše vlajky mají vysokou kvalitu šití (dvojité a trojité obšívání, násobné prošívání na místech zvýšeného namáhání) a pro zvýšení odolnosti je opatřujeme kovovými karabinkami (namísto plastových) a postranními lemovkami.
 • Pro vysoký lesk, kvalitu šití a vysokou úroveň zpracování bývají naše vlajky nezřídka užívány na vnitřních žerdích a stojanech také v interiérech.
 • Venkovní reklamní tištěná vlajka, zakázka pro automobilku ŠKODA AUTO a.s.Kvalita našich vlajek je potvrzována dlouholetými dodávkami pro přední uživatele vlajek na domácím trhu i v zahraničí, mezi které patří největší české i evropské automobilky, sítě čerpacích stanic, provozovatelé nákupních parků, výrobci a prodejci zemědělské techniky a další velké společnosti s distribuční sítí, které vlajkami na stožárech označují svá prodejní místa, showroomy a pobočky. Nekompromisní požadavky těchto odběratelů na kvalitu a trvanlivost vlajek jsou i pro vás zárukou 100% spokojenosti s našimi tištěnými venkovními vlajkami.

Kromě firemních a reklamních vlajek v tomto vysokém standardu kvality vyrábíme také venkovní tištěné vlajky obecní, městské, krajské, hasičské, moravské, spolkové a státní, včetně vlajek mezinárodních organizací. 

Naše vlajky jsou kompatibilní se všemi běžně užívanými stožáry na českém trhu i v zahraničí. K vlajkám a stožárům dodáváme kompletní škálu příslušenství (závaží, kroužky, karabinky apod.). Pokud ještě nemáte své vlajkové stožáry, vyberte si z naší nabídky sklolaminátových, hliníkových nebo nerezových vlajkových stožárů. 

Venkovní reklamní tištěné vlajky, zakázka pro HARIBOReklamní venkovní vlajky, AVION Shopping Park BrnoZakázková výroba reklamních vlajek

Mezi nejběžněji užívané standardní rozměry vlajek patří:

 • orientace na výšku: 120 x 300 cm, 150 x 400 cm, 200 x 600 cm
 • orientace na šířku (naležato): 60 x 100 x 150 cm, 140 x 210 cm, 200 x 300 cm

Vyhotovíme jakýkoliv jiný rozměr vlajky na přání dle vašeho požadavku.

Naše vlajky jsou vždy opatřeny karabinkami, tunýlky a lemovkami pro kompatibilní použití na stožárech a žerdích, na kterých budou užívány (dle zadání či přání zákazníka).

Návod na použití venkovních tištěných vlajek, nově doplněný také o zásady správného užití státní vlajky ČR, si můžete přečíst zde. Dodržením doporučených postupů a zásad prodloužíte životnost svých vlajek.

Materiál ALERION® PerfectFlag120

Materiály s vyšší gramáží (např. silnější materiál 160 g/m2 - polyester s většími oky, který by měl propouštět více větru) při našich srovnávacích testech neprokázaly delší trvanlivost. Naopak se projevuje jejich slabina při porovnání s materiálem ALERION® PerfectFlag120 v menším průtisku barev na druhou stranu vlajkoviny (vlajka má z druhé strany mnohem světlejší barvy) a zejména vyšší výrobní cena. Vyšší váha vlajky způsobuje její mnohem větší mechanicko-fyzikální opotřebení (včetně možného brzkého vytrhávání úchytů karabinek). Tyto vlajky mají díky své vyšší váze také nižší větrnou odolnost na stožárech a v souladu s návody z nich musí být stahovány už při menším větru (v opačném případě mohou tyto vlajky poškodit stožáry a ohrozit bezpečnost majetku a osob).

Detail tištěné vlajky, materiál ALERION® PerfectFlag120

Doporučujeme proto vždy objednávat vlajky z našeho osvědčeného ideálního materiálu ALERION® PerfectFlag120 o váze 120 g/m2 a získat tak kvalitní odolné vlajky s výraznými sytými barvami, krásným leskem a s vynikající cenou.
Za cenový rozdíl, který ušetříte proti vlajkám ze silnějších a těžších materiálů (které v praxi slibovaných výhod stejně nedosáhnou), si u nás můžete objednat více vlajek a díky větší výrobní sérii získat ještě lepší cenu.

Výroba venkovní vlajky

Zakázková výroba tištěných venkovních vlajekPři výrobě vlajek užíváme tři základní tiskové metody: sítotisk, sublimační tisk a digitální tisk.
Variantu tisku navrhujeme s ohledem na množství vlajek, barevnost a náročnost grafického motivu, který bude na vlajkách vyobrazen. Důležitý je rovněž požadovaný termín dodání vlajek. Pro expresní požadavky volíme digitální tisk, u vlajek do 10 ks nebo se složitým grafickým motivem, je ideálním řešením sublimační tisk. Pro počty nad 10 ks s odpovídající vhodnou grafikou doporučujeme jako nejvhodnější tiskovou metodu sítotisk.

 • Nejdůležitějšími ukazateli kvality a funkčnosti vlajek je jejich barevnost, lesk a odolnost. Pro dosažení co nejvyšší kvality doporučujeme vlajky tisknout metodou tzv. sítotisku, která zajistí nejvyšší průtisk barev i na rub samotné vlajky. Intenzita a sytost barev je pak z obou stran vlajky totožná (100 %). Díky následnému praní a vysokotlakému propařování do polyesterové vlajkoviny se barva do vlajkoviny doslova zapustí. Získá zároveň krásný lesk a její barvy vydrží dlouho syté a živé.

 • Další metoda, kterou s úspěchem využíváme, je metoda sublimačního tisku, který zajišťuje také vysoký průtisk barev - až 90 %. Zde užíváme barvy vzorníku CMYK.

 • Poslední metodu, kterou doporučujeme pouze v případě expres zakázek je tisk digitální, který má průtisk až 70 %.

Techniky tisku

 • Sítotisk (nepřímý tisk)  - základem této techniky je vytvoření šablony a následné protlačování tiskové barvy přes prostupná místa šablony. Ta je upevněna na sítotiskovou tkaninu. Průchodná místa šablony umožňují průtisk barvy síťovinou. Výhodou sítotisku je velký nános tiskové barvy na vlajkovinu, dosažení plné sytosti barev, 100 % průtisk i na druhou stranu vlajkoviny a po následném proprání a vysokotlakém propaření vlajek také dosažení nejkrásnějšího vzhledu a lesku.

 • Sublimační tisk (transferový tisk) – specifický inkoust je nanášen na přenosový papír a odtud se zvolený motiv při transferu v termolisu  dostává na požadovaný textilní materiál. Jde tedy o dva fyzikální jevy. Speciální inkoust, mění skupenství z pevného na plynné. Díky zahřátí potiskovaného materiálu se otevřou jeho póry, v tomto okamžiku do nich vstupuje barevný plyn.  Po snížení teploty se póry uzavřou a plyn mění své skupenství na tuhé a stává se tak součástí předmětu.

 • Digitální tisk (přímý tisk) – technika, která při tisku nevyžaduje žádný mezikrok, grafika je tisknuta přímo z počítače prostřednictvím tiskárny.

Uchycení venkovních vlajek

Uchycení vlajky je možné na karabinky, tunýlek, nebo lze oba způsoby vhodně kombinovat. Vlajky, které se vyvěšují na stožárech s otočným ramenem, mají na horní straně tunýlek pro navlečení a po boční straně jsou opatřeny karabinkami (pro zacvaknutí ke kroužkům stožáru, případně na lanko). Vlajky na ostatních stožárech se nechávají vlát přirozeně dle síly větru pouze s uchycením na karabinky po boční straně. Vlajky na fasádních žerdích s očky se připínají přes karabinky, na běžné tyče se vlajky navlékají přes tunýlek.

Vyhotovíme jakékoliv další uchycení vlajek na přání dle vašeho požadavku.

Ukázka uchycení venkovní vlajky na stožáru

Karabinky: vlajka je opatřena dvěma i více kovovými nebo plastovými karabinkami, kterými se připíná na žerď s oky či lanko stožáru.
Ukázka uchycení vlajky na karabinkyTunýlek: součástí vlajky je tunýlek o velikosti cca 5 cm, který slouží k nasunutí na žerď nebo mávací tyč. V tomto případě může mít tyč průměr např. 2,5 cm.
Ukázka uchycení vlajky - tunýlek

Zakázková výroba venkovních vlajek

 • venkovní vlajky obecní,

 • venkovní městské vlajky,

 • venkovní hasičské vlajky,

 • venkovní firemní vlajky,

 • venkovní produktové vlajky s logy,

 • venkovní vlajky institucí, státních orgánů a úřadů,

 • venkovní vlajky sportovních klubů a fanklubů,

 • venkovní vlajky zájmových spolků a občanských sdružení.

Vlajky dostupné na e-shopu

Nejběžnější a nejžádanější typy polyesterových tištěných venkovních vlajek nabízíme v našem e-shopu skladem k okamžitému odběru nebo odeslání. V obvyklých rozměrech si můžete objednat vlajky ČR, EU, smuteční vlajky, vlajky krajské, vlajky všech států světa, mezinárodních organizací nebo také univerzální hasičské vlajky s krásnými hasičskými motivy či vlajky zábavné (pirátská vlajka nebo šachovaná cílová vlajka). Specialitou jsou vlajky moravské, vlajka Čech nebo vlajka Slezska. Menší rozměry vlajek ČR nabízíme např. v provedení tištěné mávací vlaječky, papírové vlaječky a carflagu (fan vlajky za okno auta), případně pro nasunutí na zpětná zrcátka auta.

Benefity Alerionu

 • Řemeslná práce
 • Kvalitní materiál
 • Dlouholetá zkušenost
 • Nejdelší záruka
 • Odborná garance
 • Osobní péče o zákazníka