Venkovní tištěné vlajky Alerion

Materiály venkovních vlajek

Jaké materiály pro výrobu polyesterových tištěných vlajek používáme?

Pro různá povětrnostní prostředí jsou vhodné různé materiály vlajek. Svou funkci splní vlajky z naší výroby ve všech situacích, dle vašich podmínek však můžeme doporučit nejvhodnější provedení vlajek, jejich materiál, technologii potisku a uchycení a tím dosáhnout největší možné odolnosti a životnosti. Důležitá je také vlastní uživatelská zkušenost a někdy je tak dobré vyzkoušet při opakovaných objednávkách různé materiály z naší nabídky, aby se reálným užitím v konkrétním prostředí prokázala nejvyšší vhodnost toho kterého materiálu.  

 

Materiál ALERION® PerfectFlag120

Vlajkový polyester ALERION® PerfectFlag120 vykazuje výborné užitné vlastnosti pro svůj účel, tedy vyvěšení vlajících vlajek na stožárech a žerdích ve venkovním prostředí, a to při zachování všech požadovaných vlastností – krásný lesk vlajkoviny, výraznost barev, průtisk barev na druhou stranu vlajky, kvalitní dvojité prošití a funkční uchycení (karabinky, tunýlky, lemovky, šňůry apod.). 

Detail materiálu PerfectFlag120

Při vlání vlajek (třepetání) dochází k jejich přirozenému mechanicko-fyzikálnímu opotřebení vlivem působení standardních povětrnostních vlivů. Doporučujeme vždy dbát rad a doporučení stanovených v našem návodu na užití vlajek, kterým zvýšíte jejich trvanlivost a předejdete také jejich poškození (extrémní větrné poryvy, bouře, působení sněhu a ledu). 

Materiál ALERION® PerfectFlag120 je možné využít také pro výrobu oboustranných (dvojitých) vlajek, které nazýváme jako tzv. blockout. Mezi dvě vrstvy polyesteru je vložena a pevně všita vrstva vnitřní látky, která do podstatné míry blokuje jejich průsvitnost a zesiluje jejich konstrukci (fakticky na 3 vrstvy polyesterového materiálu). Každou stranu vlajky je tak možné potisknout
jinou grafikou.

 

Materiál ALERION® ExtraFlag115

Pro větrné prostředí a v případech, kde je žádoucí maximální odolnost vlajek a výdrž vlajkové výzdoby, doporučujeme vyrábět vlajky z našeho děrovaného materiálu ALERION® ExtraFlag115 o váze 115 g/m2 s vyšší odolností při působení větru.

Material ExtraFlag115

Někdy je tento polyester nazýván také jako zimní vlajkovina nebo mesh. Má záměrně sníženou konstrukční hmotnost a díky perforované struktuře touto vlajkovinou navíc proudí vzduch volněji, čímž je vlajka při svém pohybu méně namáhána.

 

Materiál ALERION® HeavyFlag160

Vyhotovení vlajek je možné také z polyesterové vlajkoviny s vyšší hmotností 160 g/m2. Tyto vlajky jsou vhodné pro zákazníky, kteří preferují u vlajek nižší průsvitnost polyesteru a vyšší vizuální sytost barev (s menším průzorem proti obloze nebo pozadí). Vlajky z materiálu ALERION® HeavyFlag160 jsou také vhodné do náročného povětrnostního klimatu.

Material HeavyFlag160

 

Ve všech případech s našimi zkušenostmi v oboru výroby vlajek a praporů získáte kvalitní odolné vlajky s výraznými sytými barvami, krásným leskem a vynikající cenou.

Benefity Alerionu

  • Řemeslná práce
  • Kvalitní materiál
  • Dlouholetá zkušenost
  • Nejdelší záruka
  • Odborná garance
  • Osobní péče o zákazníka