Venkovní tištěné vlajky Alerion

Materiály venkovních vlajek

Jaké materiály pro výrobu polyesterových tištěných vlajek používáme?

Pro různá povětrnostní prostředí jsou vhodné různé materiály vlajek. Svou funkci splní vlajky z naší výroby ve všech situacích, dle vašich podmínek však můžeme doporučit nejvhodnější provedení vlajek, jejich materiál, technologii potisku a uchycení a tím dosáhnout největší možné odolnosti a životnosti. Důležitá je také vlastní uživatelská zkušenost a někdy je tak dobré vyzkoušet při opakovaných objednávkách různé materiály z naší nabídky, aby se reálným užitím v konkrétním prostředí prokázala nejvyšší vhodnost toho kterého materiálu.  

 

 Materiál ALERION® PerfectFlag120

Vlajkový polyester ALERION® PerfectFlag120 se svou gramáží 120 g/m2  vykazuje výborné užitné vlastnosti pro svůj účel, tedy vyvěšování vlajek na stožárech a žerdích ve venkovním prostředí, a to při zachování všech požadovaných vlastností. Těmi jsou přirozené vlání i při menší intenzitě větru, krásný lesk vlajkoviny, výraznost barev a průtisk barev na druhou stranu vlajky. ALERION® PerfectFlag120 je proto naším výchozím materiálem pro většinu zákazníků a užíváme jej pro výrobu vlajek nejčastěji. Svou konstrukcí se jedná o pletenou látku (osnovní úplet), vytvářenou spojením smyček příze, čímž vzniká vzdušný elastický materiál s malými dírkami. Je vhodný pro metodu sítotisku i sublimace. Obdobně můžete tento materiál najít s označením jako Easyflag, třepetalka apod.

Detail materiálu PerfectFlag120

Při vlání vlajek (třepetání) dochází k jejich přirozenému mechanicko-fyzikálnímu opotřebení vlivem působení standardních povětrnostních vlivů. Doporučujeme vždy dbát rad a doporučení stanovených v našem návodu na užití vlajek, kterým zvýšíte jejich trvanlivost a předejdete také jejich poškození (extrémní větrné poryvy, bouře, působení sněhu a ledu). U všech našich vlajek najdete kvalitní dvojité prošití a perfektně fungující uchycení (karabinky, tunýlky, lemovky, šňůry atd.).

 Materiál ALERION® PerfectFlag120 je možné využít také pro výrobu oboustranných (dvojitých) vlajek, které nazýváme jako tzv. blockout. Mezi dvě vrstvy polyesteru je vložena a pevně všita vrstva vnitřní látky, která blokuje jejich průsvitnost a zesiluje jejich konstrukci na 3 vrstvy polyesterového materiálu. Každou stranu vlajky je tak možné potisknout jinou grafikou bez jejich průsvitu na druhou stranu.

 

Materiál ALERION® ExtraFlag115

Pro větrné prostředí a v případech, kde je žádoucí maximální odolnost vlajek a výdrž vlajkové výzdoby, doporučujeme vyrábět vlajky z našeho děrovaného materiálu ALERION® ExtraFlag115 o váze 115 g/m2 s vyšší odolností proti působení větru. Má záměrně sníženou konstrukční hmotnost a díky perforované struktuře plochou vlajkoviny proudí vzduch volněji, tím je vlajka při svém pohybu méně namáhána a déle vydrží. ALERION® ExtraFlag115 je vhodný pro metodu sítotisku i sublimace. Tento materiál najdete také obdobně například s označením Windyflag, perforovaná vlajkovina, vlajkovina s oky, eyelet, vlajkovina pro větrné prostředí, zimní vlajkovina nebo mesh (airmesh). 

Material ExtraFlag115

-

Materiál ALERION® HeavyFlag155

Vyhotovení vlajek je možné také z polyesterové vlajkoviny s vyšší hmotností 155 g/m2. Vlajky z materiálu ALERION® HeavyFlag155 jsou vhodné pro zákazníky, kteří preferují u vlajek vyšší odolnost proti povětrnostním vlivům a zároveň hutnější, plnější vzezření, s menším průsvitem proti pozadíALERION® HeavyFlag155 je vhodný pro metodu sítotisku i sublimace. Tento vlajkový materiál je někdy označován také jako těžší vlajkovina, vlajkovina se zvýšenou odolností apod.

Material HeavyFlag160

 

Materiál ALERION® SuperFlag160

Vyhotovení vlajek je možné také z polyesterové vlajkoviny ALERION® SuperFlag160 s nejvyšší hmotností 160 g/m2. Tyto vlajky oceňují zákazníci preferující maximální odolnost a výdrž vlajek ve větrném prostředí. Podoba vlajek nejvíce odpovídá plnému materiálu s nejmenší propustností proti pozadí. Svou konstrukcí se jedná o předený materiál, kdy vytvořená vláka jsou spředena do nitě. Jeho výhodou je tak jemnost a hladkost, současně ale vysoká pevnost. Právě proto jsou vlajky z materiálu ALERION® SuperFlag160 vhodné do náročného povětrnostního klimatu a vyznačují se vysokou trvanlivostí. Díky užívané metodě sítotisku je zde dosaženo 100 % průtisku barev na druhou stranu vlajky. Pro svou oblíbenost v severských zemích je tento vlajkový materiál někdy označován také jako Scandiflag, skandinávská vlajkovina, plátno, odolná vlajkovina, plátěná vlajka.

Material SuperFlag160

 

Ve všech případech s našimi zkušenostmi v oboru výroby vlajek a praporů získáte kvalitní odolné vlajky s výraznými sytými barvami, krásným leskem a vynikající cenou.

Benefity Alerionu

  • Řemeslná práce
  • Kvalitní materiál
  • Dlouholetá zkušenost
  • Nejdelší záruka
  • Odborná garance
  • Osobní péče o zákazníka