Venkovní sokolské vlajky

Sokolská vlajka

Provedení vlajky

V roce 2019 došlo k aktualizaci logomanuálu České obce sokolské a byla stanovena oficiální platná podoba sokolské vlajky. Sokolská vlajka má poměr stran 2:3 (poměr šířky k délce) a je tvořena třemi poli bílé, červené a modré barvy odkazujícími na státní barvy České republiky. Sokolská vlajka existuje ve dvojím provedení: horizontálním (vodorovném) a vertikálním (svislém). Při vodorovném umístění směřuje modré pole k žerdi, bílé pole je vždy nahoře a červené dole. Při svislém umístění vlajky směřuje modré pole s písmeny loga SOKOL nahoru a při pohledu na objekt (čelním pohledu) je bílé pole vlevo a červené vpravo. V tomto případě se používá vertikální provedení vlajky s písmeny loga SOKOL otočenými o 90°. 

Použití sokolské vlajky

Zásady používání oficiální sokolské vlajky a také jejího postavení při použití spolu s vlajkou ČR najdete zde.  Tato kvalitní tištěná sokolská vlajka s aktuálním logem Sokola slouží nejčastěji k venkovnímu vyvěšování na fasádních žerdích, tyčích a zemních stožárech, díky svému preciznímu vyhotovení a lesku barev je však využívána i pro vlajkovou výzdobu v interiérech. Univerzální provedení sokolské vlajky s tradičním vyobrazením nápisu Sokol ocení všichni příznivci a členové Sokola. Nechte ji vlát z okna či vystavte před svým domem a šiřte dále myšlenku jednoty a bratrství. Vybrat si můžete ze tří rozměrů sokolských vlajek a uchycení na karabinky nebo tunýlek. Doporučujeme vyvěšení této sokolské vlajky společně s vlajkou ČR, kterou můžete zakoupit na našem e-shopu zde.

Sokolská tišktěná vlajka

Tištěná sokolská vlajka s historickým znakem České obce sokolské

Tato kvalitní tištěná sokolská vlajka s historickým logem Sokola slouží nejčastěji k venkovnímu vyvěšování na fasádních žerdích, tyčích a zemních stožárech, díky svému preciznímu vyhotovení a lesku barev je však využívána i pro vlajkovou výzdobu v interiérech. Univerzální provedení sokolské vlajky s tradičním vyobrazením nápisu Sokol ocení všichni příznivci a členové Sokola, kteří chtějí použít sokolskou vlajku v historické podobě (se stylizovaným nápisem SOKOL průběžně se vyvíjejícím v různých obměnách po celé 20. století až do roku 2019, kdy byla nahrazena prostřednictvím nového logomanuálu přesně definovanou aktuální podobou sokolské vlajky.

Sokolská vlajka s historickým znakem

Rozměry a ceny sokolských vlajek:

90 × 60 cm – 449,- s DPH
150 × 100 cm – 699,- s DPH
210 × 140 cm – 999,- s DPH

Uchycení vlajky:

karabinky (pro uchycení na očka žerdi, na lanko stožáru apod.)
tunýlek – nahoře zašitý (pro navlečení na tyč)

Poptávkový formulář
Soubory musí být menší než 10 MB.
Povolené typy souborů: gif jpg jpeg png bmp eps tif pict psd txt rtf html pdf doc docx odt ppt pptx odp xls xlsx ods xml avi mov mp3 ogg wav bz2 dmg gz jar rar sit tar zip.

Informace získané z tohoto formuláře použijeme pouze pro účely vypracování a zaslání požadované cenové nabídky nebo zodpovězení Vašeho dotazu.

Pokud máte současně zájem o příležitostné zasílání informací o výhodných nabídkách, zajímavých akcích, slevách a novinkách e-mailem, zaškrtněte prosím toto políčko.

Při zpracování osobních údajů postupujeme v souladu s podmínkami ochrany osobních údajů.

Benefity Alerionu

  • Řemeslná práce
  • Kvalitní materiál
  • Dlouholetá zkušenost
  • Nejdelší záruka
  • Odborná garance
  • Osobní péče o zákazníka