Sokolové z Veselíčka si nechali vyšít svou 100 letou tradici

Ve Veselíčku vznikla tělovýchovná jednota na základech „Čtenářského spolku Podhoran″ a měla tak pokračovat v kulturní tradici, ale také utužovat pravidelným cvičením zdraví obyvatel vesnice. Při založení měla jednota 88 členů.
Sokolové z Veselíčka si nechali vyšít svou 100 letou tradici

Prvním starostou Sokola ve Veselíčku byl pan Josef Skopal a prvními náčelníky Ludmila Fridrišková a Libor Dohnal. V roce 1922 byla z panské stodoly zřízena sokolovna. Morální kredit členů Sokola se projevil především během 2. světové války, kdy se jeho členové zapojili do odboje a mnoho jich zahynulo v koncentračních táborech. Po komunistickém převratu v roce 1948 byl Sokol zrušen, jeho činnost byla obnovena po roce 1989. Dnes TJ Sokol Veselíčko patří v obci mezi spolky, které se významně podílí nejen na sportovním, ale i kulturně-společenském dění v obci.

Vyšívaný slavnostní prapor TJ Sokol Veselíčko. Detail výšivky znaku obce na sokolském praporu.

Saténový ručně vyšívaný prapor TJ Sokol Veselíčko. Výšivka typicky stylizovaného nápisu SOKOL.

Vyšívaný sokolský prapor jsme pro jednotu vyhotovili v minulém roce, bohužel vzhledem k opatření v rámci boje proti nákaze, zatím nebyla příležitost tento jedinečný symbol slavnostně předat a představit. Pevně věříme, že se situace v ČR zlepší a na oslavu kulatého výročí brzy přijde! Děkujeme obci za poskytnutí dobových fotografií a přejeme všem členům tělovýchovné jednoty ve Veselíčku mnoho sportovních úspěchů a nových nadšenců, kteří dál hrdě ponesou sokolskou tradici.

Dobové fotografie TJ Sokol Veselíčko. Dobové fotografie TJ Sokol Veselíčko.

Benefity Alerionu

  • Řemeslná práce
  • Kvalitní materiál
  • Dlouholetá zkušenost
  • Nejdelší záruka
  • Odborná garance
  • Osobní péče o zákazníka