Blíží se 8. říjen: Památný den sokolstva

Připomeňte si s námi významný den ČR - Památný den sokolstva. Ten je poctou všem členům a členkám Sokola, kteří se významným způsobem podíleli na boji za svobodu, demokracii a zasadili se také o náš první samostatný stát.
Blíží se 8. říjen: Památný den sokolstva

Připomínáme si také události z roku 1941, kdy nacisté násilnou formou Sokol rozpustili, ale i jeho celou, téměř 160letou tradici. Organizace, která chrání principy svobody a propaguje zdravý přístup ve všech oblastech života, úctu k člověku i životu obecně, si zaslouží odpovídající respekt a reprezentaci. Prohlédněte si produkty dostupné na našem e-shopu, které můžete využít pro slavnostní akce a obřady, mj. spojené s uctěním památky hrdinně zesnulých členů Sokola.

Představení praporu TJ Sokol Prosek.
Představení slavnostního praporu TJ Sokol Prosek. 

Tištěná sokolská vlajka s logem České obce sokolské

Tištěná sokolská vlajka s logem České obce sokolské.Tato kvalitní tištěná sokolská vlajka slouží nejčastěji k venkovnímu vyvěšování na fasádních žerdích, tyčích a zemních stožárech, díky svému preciznímu vyhotovení a lesku barev je však využívána i pro vlajkovou výzdobu v interiérech. Univerzální provedení sokolské vlajky s tradičním vyobrazením nápisu Sokol ocení všichni příznivci a členové Sokola. Nechte ji vlát z okna či vystavte před svým domem a šiřte dále myšlenku jednoty a bratrství. Vybrat si můžete ze tří rozměrů sokolských vlajek a uchycení na karabinky nebo tunýlek. Vlajku s nápisem SOKOL zakoupíte na našem e-shopu zde.

Tištěná státní vlajka České republiky

Vlajka České republiky.Slouží k venkovnímu vyvěšování, ale díky krásnému lesku a kvalitnímu zpracování je možné ji používat i v interiérech. Vlajku ČR u nás můžete zakoupit jak samostatně zde, tak i s nerezovým vlajkovým stojanem zde, který poslouží pro reprezentativní vyvěšení vlajky v interiéru. Pro venkovní vyvěšení pak můžete využít některou z námi nabízených žerdí a fasádních držáků, které zakoupíte zde. Vlajku ČR prodáváme v různých velikostech, dvě varianty uchycení - tunýlek, karabinky.

 

Něco do klopy?

Nabízíme odznaky s tradičním vyobrazením nápisu Sokol, které jsou vyhotoveny tisknutím na kovový povrch se zalitím glazurou, která dodává odznáčkům působivý prostorový efekt. V naší nabídce najdete také například i odznaky s motivy - české trikolóry, vlajky ČR, velkého i malého státního znaku. Odznaky si můžete prohlédnout a zakoupit zde.

Sokolský odznak. Trikolóra stuha odznak. Odznak - vlaječka ČR. Odznaky s českou trikolórou.

Vyšívaný prapor

Symboly vypráví příběhy, a proto si zaslouží důstojné ztvárnění. Třeba ve formě praporu s tradiční ruční výšivkou, která překoná staletí. Zhotovíme pro vaši sokolskou jednotu slavnostní prapor, který se stane nejen vaší chloubou, ale především bude reprezentovat vaši organizaci na dlouhá desetiletí. Předejte nastupujícím generacím tradici, kulturu i hodnoty, které zhmotňuje sokolský prapor. Vaši poptávku po výrobě sokolského praporu můžete zaslat zde.

Slavnostní vyšívaný sokolský prapor a pamětní stuha. Ručně vyšívaný sokolský prapor. Sokolský prapor s řemeslnou výšivkou.

Detail řemeslné výšivky sokolského praporu. Detail řemeslné výšivky sokola. Detail výšivky sokolského praporu.
Každý sokolský prapor z naší dílny je dokonale vyhotoven do posledního detailu a s nejvyšším možným podílem ruční práce.

Mnoho sokolských jednot v České republice se může pyšnit původním originálním sokolským praporem, který je nenahraditelným svědkem všech událostí a provází jednotu po celou historii její existence. Vlastní prapor je důkazem sjednocení lidí, pevné vůle a odhodlání. Takový symbol si jistě zaslouží náležitou péči odborníků, kteří mu mohou navrátit původní barvy, lesk a pevnost. V závislosti na opotřebení materiálu vybereme nejvhodnější postup - konzervaci, restaurování či výrobu repliky praporu. Záleží především na stupni poškození výšivky, degradaci vnitřních výztuh, nebo na stupni mechanického poškození.

Historický prapor TJ Sokol Vítkovice a jeho věrná replika, přední strana (avers). Historický prapor TJ Sokol Vítkovice a jeho věrná replika, zadní strana (revers).

Detail výšivky tradičně vyobrazeného nápisu - SOKOL. Zadní strana praporu náleží tradičně výšivce sokola.
Historický prapor TJ Sokol Vítkovice a jeho věrná replika.

Komplety slavnostní vlajky ČR, pamětní stuhy s vyšívaným textem ke 100 letům státní vlajky

Obzvláště vhodné k objednání jsou v tomto roce kromě samotných provedení   státních vlajek i pamětní stuhy s vyšívaným textem ke 100 letům státní vlajky, které se při oslavách či pamětních setkáních připínají na slavnostní vlajky sokolských jednot, obcí, měst, hasičských sborů, případně přímo na saténové nebo sametové vlajky ČR.  Rovněž jsme pro vás připravili unikátní zvýhodněné sady, které se skládají ze sametové či saténové vlajky v podobě praporu, jednodílné či dvoudílné žerdi, stojanu a praporové šňůry v barvách naší trikolóry. Tímto budou připomínat významné 100leté jubileum nejen nám, ale i dalším generacím. 

Komplety slavnostní vlajky ČR Pamětní vyšívaná stuha - 100 let státní vlajky
Produkty k výročí 100 let státní vlajky.

Všechny produkty, které můžete využít v rámci oslav 100 let výročí státní vlajky můžete zakoupit na našem e-shopu zde.

ALERION. Nezapomínejme na historii, nezapomínejme na symboly.

Benefity Alerionu

  • Řemeslná práce
  • Kvalitní materiál
  • Dlouholetá zkušenost
  • Nejdelší záruka
  • Odborná garance
  • Osobní péče o zákazníka