Příslušenství k slavnostnímu hasičskému praporu

Příslušenství k vyšívaným vlajkám a praporům
Hlavice žerdi v podobě hasičské přilby
Hlavice s tajnou schránkou
Slavnostní prapor vyvěšený na základní žerdi , tmavě hnědý odstín
Komplet základní žerdě a pískovcového stojanu pro slavnostní vlajku
Pískovcový stojan pro jednodílnou žerď z naší dílny
Komplet základní žerdě a stojanu podkova pro slavnostní prapor
Ukázka vyvěšení vyšívaného praporu na jednodílné žerdi umístěné v kovovém stojanu podkova
Jednodílná žerď v kovovém stojanu podkova
Uchycení praporu na jednodílné žerdi
Dvoudílná žerď s kováním ke slavnostní vlajce, tmavě hnědé provedení
Dřevěný lakovaný stojan pro dvě žerdě
Prapor vyvěšený na dvoudílné žerdi s dřevěným stojanem, světle hnědé provedení
Dřevěný lakovaný stojan k dvoudílné žerdi, ukázka pro tři slavnostní prapory
Kožený pás pro vlajkonoše a praporečníky
Kožený pás pro vlajkonoše, světle hnědý odstín
Detail koženého pásu pro vlajkonoše
Kožený pás pro vlajkonoše, tmavě hnědý odstín
Detail koženého pásu pro praporečníka
Kožené rukavice pro praporečníka s prodlouženou manžetou
Kožené rukavice pro vlajkonoše dlouhé
Kožené rukavice pro praporečníka s krátkou manžetou
Detail kožené rukavice pro praporečníka
Pláštěnka na slavnostní vyšívanou vlajku nebo prapor
Voděodolný obal na prapor, vlajku
Detail uchycení pláštěnky na žerdi
Přepravní vak na hasičský prapor
Zakázková výroba pamětních hřebů do žerdi
Zakázková výroba pamětních hřebů do žerdi
Výroba pamětních hřebů se jmény dárců
Ukázka pamětních hřebů vyhotovených v naší dílně na zakázku
Pamětní hřeby se jmény dárců zabudovány v žerdi praporu
Kovové hřeby do žerdi
Tradiční kovové hřeby do žerdi

Veškeré naše příslušenství je přizpůsobeno k souvisejícím produktům z našich dílen - vše do sebe přesně zapadá - s jeho použitím tak jednoduše dosáhnete nejen funkční dokonalosti, ale také profesionálního a důstojného vzezření vašich symbolů. Na zakázku se vyrábí např. žerdě pro Slovenskou republiku, kde tradičně dosahuje délka takové prodloužené žerdi až 310 cm. Žerdě a stojny k vyšívaným hasičským praporům zakoupíte na našem e-shopu zde, doplňky pro praporečníky zde.

Jednodílná žerď a pískovcový stojan

Základní žerď je vhodná ke všem slavnostním vyšívaným vlajkám, především k rozměrům 100 × 150 cm. Je vyrobena z jednoho dílu kvalitního masivního dřeva a je ručně lakována čtyřmi vrstvami speciální lazury do tmavě hnědého odstínu se zachováním viditelné struktury dřeva pod lakem. Vrchol žerdě je zakončen ozdobnou špicí, která může být provedena v tmavě hnědé barvě laku žerdě nebo ve zlaté barvě. Rozměry základní žerdě: délka 250 cm, průměr 4 cm.  Základní žerď je kompatibilní se základním pískovcovým stojanem, který je vyroben z umělého kamene s povrchovou úpravou pískovce (možnost pouze jednoho otvoru).

Jednodílná žerď a stojan podkova

Základní žerď je vhodná ke všem slavnostním vyšívaným vlajkám, především k rozměrům 100 × 150 cm. Žerď je vyrobena z měkkého dřeva s násobným ručním lakováním do tmavě hnědého odstínu. Vrchol žerdě je zakončen ozdobnou špicí, která může být provedena v barvě laku žerdě nebo ve zlaté barvě. Rozměry základní žerdě: délka 250 cm, průměr 4 cm. Základní kovový interiérový stojan ve tvaru podkovy je lakovaný odolnou práškovou barvou ve zlatém provedení s optimálním úhlem sklonu žerdi cca 6°. Tento vlajkový stojan má dostatečnou stabilitu proti převržení. Rozměry základního stojanu podkova: rozměr základny 41 × 53 cm, délka trubky pro žerď 22 cm, vnitřní průměr trubky 42 mm.

Dvoudílná žerď s dřevěným stojanem

Dvoudílná žerď z tvrdého dřeva je opatřena tradičním speciálním kovovým mechanismem pro uchycení slavnostního hasičského praporu. Žerď dodáváme ve světlém nebo tmavém odstínu a se zlatým nebo stříbrným kováním. Délka žerdi 250 cm, rozšroubovatelná na dvě části. Dřevěný lakovaný stojan dodáváme rovněž v tmavě hnědém nebo světle hnědém provedení. Tento typ kulatého stojanu může mít jeden, dva nebo tři otvory pro upevnění vlajek, s optimálním úhlem sklonu.

Hlavice žerdi

Každá žerď má mít na svém vrcholu zdobnou hlavici se symbolem, která dotváří celkový dojem. V našich dílnách dokážeme zhotovit různorodé tvary hlavic k žerdím dle vašeho individuálního přání. Hlavice k praporovým žerdím vytváříme podle grafického návrhu, který si předem schválíte. Při výrobě hlavic k žerdím se opíráme o tradiční řemeslné postupy, tedy ruční vyřezávání nebo gravírování. Na výběr máte tedy 2 materiály zhotovení: kovová hlavice k žerdi, dřevěná hlavice k žerdi. Dokážeme vám zhotovit hlavici k žerdi s motivem českého lva, moravské a slezské orlice, sokola, lilie, hasičské přilby, lipové lilie nebo jiným trojrozměrným motivem podle vašeho vlastního požadavku. Unikátní novinkou je pak výroba hlavice s poselstvím, ve které je uložena zpráva pro další generaci na ručně vyrobeném papíru nebo i s USB flash diskem s fotografiemi, dokumenty, kronikou, videi atd.

Kovové hřeby do žerdi se jmény dárců

Kovové hřeby se jmény přispěvatelů na pořízení slavnostních praporů, zejména vyšívaných, jsou symbolicky provedeny ve tvaru národního motivu - lipového listu, na jehož plochu se individuálně ryje jméno každého donátora. Tyto dárcovské hřeby jsou nepostradatelné pro tradiční, historicky zakotvený a při uvádění praporů do života typický „rituál zatloukání hřebů“, kdy se při setkání pozvaných přispěvatelů na pořízení praporu umisťují na horní část dřevěné žerdi jednotlivé hřeby s jejich jmény jako výraz úcty a poděkování. Uchycení do žerdi je jednoduché a po vložení trnu hřebu do předvrtané dírky vytvrzením lepidla také trvalé. Hřeby mohou být do žerdi upevněny již v naší firmě při výrobě žerdi a slavnostní akce spojená se zatloukáním hřebů poté může mít pouze symbolický charakter. Každopádně, hřeby se jmény dárců, kteří ochotně přispěli na pořízení vyšívaného praporu, budou na žerdi zvěčněna po dlouhá staletí a přetrvají jako svědek po další generace. Hřeby jsou vhodné pro všechny interiérové dřevěné žerdě z naší nabídky – jednodílné i dvoudílné s kovovým mechanismem pro uchycení praporu. Počet rytých znaků je omezen velikostí plochy lístků (3 - 4 řádky textu, do cca 25-30 znaků na každém lístku). Kromě zakázkově vyhotovených hřebů s pamětním textem můžete přímo na našem e-shopu zakoupit tradiční kovové hřeby s mosaznou hlavičkou a koženou podložkou. Více už zde.

Pláštěnka a přepravní vak na hasičský prapor

Průhledný obal praporu je nezbytné příslušenství, pokud by při průvodu nebo slavnostní ceremonii pršelo. Voděodolný obal chrání vlajku nebo prapor uchycenou na žerdi, a umožňuje tak optimální ochranu vyšívaného symbolu před nepříznivými vlivy počasí. Přepravní vak na slavnostní vyšívaný hasičský prapor nebo vlajku chrání tyto vyšívané symboly zejména při přepravě ve stočeném stavu. 

Kožený pás a rukavice pro vlajkonoše

Ručně šitý reprezentativní kožený pás pro vlajkonoše ze silné tmavě hnědé nebo světlé kůže, krásné kontrastní prošívání dlouhými stehy, speciální střih pro pohodlné nesení a držení žerdi s praporem. Univerzální velikost s nastavitelnou délkou přes rameno a záda. Rukavice z naší nabídky jistě ocení každý vlajkonoš. Můžete si vybrat z několika druhů provedení: kožené krátké, kožené dlouhé a textilní rukavice. Kožené rukavice dodáváme v univerzální velikosti, textilní rukavice pak ve vybraných velikostech. 

Poptávkový formulář
Soubory musí být menší než 10 MB.
Povolené typy souborů: gif jpg jpeg png bmp eps tif pict psd txt rtf html pdf doc docx odt ppt pptx odp xls xlsx ods xml avi mov mp3 ogg wav bz2 dmg gz jar rar sit tar zip.

Informace získané z tohoto formuláře použijeme pouze pro účely vypracování a zaslání požadované cenové nabídky nebo zodpovězení Vašeho dotazu.

Pokud máte současně zájem o příležitostné zasílání informací o výhodných nabídkách, zajímavých akcích, slevách a novinkách e-mailem, zaškrtněte prosím toto políčko.

Při zpracování osobních údajů postupujeme v souladu s podmínkami ochrany osobních údajů.

Benefity Alerionu

  • Řemeslná práce
  • Kvalitní materiál
  • Dlouholetá zkušenost
  • Nejdelší záruka
  • Odborná garance
  • Osobní péče o zákazníka