Smaltované ovály, uvítací tabule, domovní tabulky

Smaltované produkty

Smalt je tradiční ušlechtilý materiál s vynikajícími dekorativními vlastnostmi, výrazným leskem barev a plastickým charakterem znázorněných motivů. Smaltované cedule se vyznačují vysokou trvanlivostí a moderní smalt předčí svými vlastnostmi i nejkvalitnější nátěrové hmoty. Vyrobíme pro vás smaltované ovály, uvítací tabule, domovní čísla a uliční cedule na zakázku, dle vašeho individuálního přání.

Nejprve s vámi probereme návrh symbolu a celkový design smaltu. Poté design předáme do výrobny, kde za pomoci předepsaných postupů dochází k samotné výrobě cedule v kvalitě, která zajistí dlouhou trvanlivost. Samozřejmostí je příslušenství (nerezové šrouby, objímky, kovové sloupky), které vám dle typu smaltované cedule dodáme.

Základní typy smaltovaných cedulí a tabulek:

 • smaltované ovály obecní, městské a ovály pro městysy,

Zakázková výroba smaltovaných oválů pro obce, města či městyse. Smaltovaný ovál s velkým státním znakem ČR a označením úřadu. Uvítací smaltovaný ovál se znakem a názvem obce, města či městyse. Smaltovaný ovál se znakem a názvem obce, města či městyse pro označení významné budovy, instituce.

 • smaltované ovály hasičské,

Smaltovaná hasičská oválová cedule se znakem SH ČMS a s velkým státním znakem. Smaltovaná hasičská oválová cedule se znakem SH ČMS a se znakem obce/města/městysu. Hasičský smaltovaný ovál pro označení hasičské zbrojnice. Smaltovaná hasičská oválová cedule s nostalgickým hasičským znakem.

 • smaltované tabule s názvem instituce nebo úřadu,

Smaltovaný ovál pro označení městského či obecního úřadu. Smaltovaný ovál se znakem a názvem obce, města či městyse pro označení budovy knihovny. Smaltovaný ovál pro označení budovy městské policie. Smaltovaný ovál pro označení budovy základní školy.

 • smaltované uliční cedule a domovní čísla,

Smaltované domovní číslo.  Smaltovaná uliční cedule. Zakázková výroba smaltovaných cedulí na fasádu domu.

 • smaltované uvítací tabule.

Uvítací smaltovaný ovál se znakem a názvem obce, výroba na zakázku. Smaltovaný ovál s vítacím textem, znakem a názvem obce, města či městyse. Smaltovaný ovál pro označení vjezdu do obce, města či městyse. Zakázková výroba uvítacích smaltovaných oválů pro označení vjezdu do obce, města či městyse.

I smaltované ovály mají svůj příběh
Když Alerion hledal ten správný tvar pro svoje první ovály, musel porovnávat různé dobové tvary a rozměry z období Rakouska-Uherska i první republiky. Dnešní výsledný krásný tvar vypouklého oválu vznikl obnovou a částečnou inovací tradiční historické podoby. Dnes jsou tyto ovály již charakteristické pro označení všech důležitých institucí, úřadů a budov v obci či městě, a občan či návštěvník je tak už na dálku snadno rozpozná. 

Benefity Alerionu

 • Řemeslná práce
 • Kvalitní materiál
 • Dlouholetá zkušenost
 • Nejdelší záruka
 • Odborná garance
 • Osobní péče o zákazníka