Příslušenství k slavnostním obecním/městským symbolům

Příslušenství k vyšívaným vlajkám a praporům
Dvoudílná žerď a dřevěná stojan
Hlavice s tajnou schránkou k dvoudílné žerdi
Detail hlavice dvoudílné žerdi ve světlém provedení a děrovaného kroužku pro uchycení stuh (pod špici žerdi) ve stříbrné barvě
Detail hlavice dvoudílné žerdi v tmavém provedení a děrovaného kroužku pro uchycení stuh (pod špici žerdi) ve zlaté barvě
Ukázka vyvěšení slavnostní vyšívané vlajky na světlé dvoudílné žerdi
Dřevěný stojan ve tmavě hnědém provedení s otvory pro dvě žerdě
Dřevěný stojan ve světle hnědém provedení s otvory pro tři žerdě
Komplet dvoudílné žerdě a dřevěného stojanu - světle hnědé provedení
Ukázka ozdobných hlavic k žerdi
Komplet jednodílné žerdě a pískovcového stojanu
Slavnostní prapor vyvěšený na základní žerdi lakované do tmavě hnědého odstínu
Uchycení praporu na jednodílné žerdi prostřednictvím karabinky na poutku praporu do navrtaného očka žerdi
Vrchol jednodílné žerdě zakončen ozdobnou špicí ve zlaté barvě
Komplet základní žerdě a stojanu podkova pro slavnostní prapor
Ukázka vyvěšení sametové vlajky ČR na jednodílné žerdi umístěné ve stojanu podkova
Jednodílná žerď v kovovém stojanu podkova
Kožené rukavice pro praporečníka s prodlouženou manžetou
Detail slavnostních kožených rukavic pro praporečníka
Kožené rukavice pro praporečníka s krátkou manžetou
Detail kožené rukavice pro praporečníka
Rukavice pro vlajkonoše textilní
Textilní rukavice pro praporečníka, detail zapínání
Kožený pás pro vlajkonoše a praporečníky
Detail koženého pásu pro vlajkonoše
Detail koženého pásu pro praporečníka
Pláštěnka na slavnostní vyšívanou vlajku nebo prapor, dodáváme ve dvou velikostech
Pláštěnka na slavnostní vyšívanou vlajku nebo prapor
Přepravní vak na slavnostní prapor (vlajku)

Veškeré naše příslušenství je přizpůsobeno k souvisejícím produktům z našich dílen - vše do sebe přesně zapadá - s jeho použitím tak jednoduše dosáhnete nejen funkční dokonalosti, ale také profesionálního a důstojného vzezření vašich symbolů. Na zakázku se vyrábí např. žerdě pro Slovenskou republiku, kde tradičně dosahuje délka takové prodloužené žerdi až 310 cm. Žerdě a stojny k slavnostním vyšívaným vlajkám (praporům) zakoupíte na našem e-shopu zde, doplňky pro praporečníky zde.

Jednodílná žerď a pískovcový stojan

Základní žerď je vhodná ke všem slavnostním vyšívaným vlajkám, především k rozměrům 100 × 150 cm. Je vyrobena z jednoho dílu kvalitního masivního dřeva a je ručně lakována čtyřmi vrstvami speciální lazury do tmavě hnědého odstínu se zachováním viditelné struktury dřeva pod lakem. Vrchol žerdě je zakončen ozdobnou špicí, která může být provedena v tmavě hnědé barvě laku žerdě nebo ve zlaté barvě. Rozměry základní žerdě: délka 250 cm, průměr 4 cm.  Základní žerď je kompatibilní se základním pískovcovým stojanem, který je vyroben z umělého kamene s povrchovou úpravou pískovce (možnost pouze jednoho otvoru).

Jednodílná žerď a stojan podkova

Základní žerď je vhodná ke všem slavnostním vyšívaným vlajkám, především k rozměrům 100 × 150 cm. Žerď je vyrobena z měkkého dřeva s násobným ručním lakováním do tmavě hnědého odstínu. Vrchol žerdě je zakončen ozdobnou špicí, která může být provedena v barvě laku žerdě nebo ve zlaté barvě. Rozměry základní žerdě: délka 250 cm, průměr 4 cm. Základní kovový interiérový stojan ve tvaru podkovy je lakovaný odolnou práškovou barvou ve zlatém provedení s optimálním úhlem sklonu žerdi cca 6°. Tento vlajkový stojan má dostatečnou stabilitu proti převržení. Rozměry základního stojanu podkova: rozměr základny 41 × 53 cm, délka trubky pro žerď 22 cm, vnitřní průměr trubky 42 mm.

Dvoudílná žerď s dřevěným stojanem

Dvoudílná žerď z tvrdého dřeva je opatřena speciálním kovovým mechanismem pro uchycení slavnostní vlajky. Dodáváme ve světlém nebo tmavém odstínu a se zlatým nebo stříbrným kováním. Délka žerdi 250 cm (rozšroubovatelná na dvě části). Dřevěný lakovaný stojan dodáváme rovněž v tmavě hnědém nebo světle hnědém provedení. Tento typ kulatého stojanu může mít jeden, dva nebo tři otvory pro upevnění vlajek, s optimálním úhlem sklonu.

Hlavice žerdi

Každá žerď má mít na svém vrcholu zdobnou hlavici se symbolem, která dotváří celkový dojem. V našich dílnách dokážeme zhotovit různorodé tvary hlavic k žerdím dle vašeho individuálního přání. Hlavice k praporovým žerdím vytváříme podle grafického návrhu, který si předem schválíte. Při výrobě hlavic k žerdím se opíráme o tradiční řemeslné postupy, tedy ruční vyřezávání nebo gravírování, na výběr máte tedy ze dvou materiálů dřevo nebo kov. Standardně má tato ozdobná špička žerdi podobu cibulky, dokážeme vám však zhotovit hlavici k žerdi s motivem českého lva, moravské a slezské orlice, sokola, lilie, hasičské přilby, lipové lilie nebo jiným trojrozměrným motivem podle vašeho vlastního požadavku. Unikátní novinkou je pak výroba hlavice s poselstvím, ve které je uložena zpráva pro další generaci na ručně vyrobeném papíru nebo i s USB flash diskem s fotografiemi, dokumenty, kronikou, videi atd.

Pláštěnka a přepravní vak na prapor

Průhledný obal praporu je nezbytné příslušenství, pokud by při průvodu nebo slavnostní ceremonii pršelo. Voděodolný obal chrání vlajku nebo prapor uchycenou na žerdi, a umožňuje tak optimální ochranu vyšívaného symbolu před nepříznivými vlivy počasí. Přepravní vak chrání tyto vyšívané symboly zejména při přepravě ve stočeném stavu.

Kožený pás a rukavice pro vlajkonoše

Ručně šitý reprezentativní kožený pás pro vlajkonoše ze silné tmavě hnědé nebo světlé kůže, krásné kontrastní pošívání dlouhými stehy, speciální střih pro pohodlné nesení a držení žerdi s praporem. Univerzální velikost s nastavitelnou délkou přes rameno a záda. Rukavice z naší nabídky jistě ocení každý vlajkonoš. Můžete si vybrat z několika druhů provedení: kožené krátké, kožené dlouhé a textilní rukavice. Kožené rukavice dodáváme v univerzální velikosti, textilní rukavice pak ve vybraných velikostech. 

Poptávkový formulář
Soubory musí být menší než 10 MB.
Povolené typy souborů: gif jpg jpeg png bmp eps tif pict psd txt rtf html pdf doc docx odt ppt pptx odp xls xlsx ods xml avi mov mp3 ogg wav bz2 dmg gz jar rar sit tar zip.

Informace získané z tohoto formuláře použijeme pouze pro účely vypracování a zaslání požadované cenové nabídky nebo zodpovězení Vašeho dotazu.

Pokud máte současně zájem o příležitostné zasílání informací o výhodných nabídkách, zajímavých akcích, slevách a novinkách e-mailem, zaškrtněte prosím toto políčko.

Při zpracování osobních údajů postupujeme v souladu s podmínkami ochrany osobních údajů.

Benefity Alerionu

  • Řemeslná práce
  • Kvalitní materiál
  • Dlouholetá zkušenost
  • Nejdelší záruka
  • Odborná garance
  • Osobní péče o zákazníka