Zakázková výroba městských a obecních insignií

Městské a obecní insignie
Závěsný odznak starosty
Obřadní desky s trikolórou a velkým státním znakem ČR, závěsný odznak pro starosty s lipovým řetězem
Výroba pečetidel se znakem obce/města/městysu
Pamětní klíč k městské bráně se znakem obce, města či městyse
Zakázková výroba kroniky se znakem a názvem obce/města/městysu
Samonamáčecí razítko se znakem a názvem obce, městyse či města - obdélnikové
Úřední razítko se znakem a názvem obce, městyse či města - kulaté
Samonamáčecí razítko s malým státním znakem ČR a názvem obecního, městského úřadu či úřadu městyse - kulaté
Úřední razítka se znakem a názvem obce, města či městyse
Insignie pro úřad starosty
Závěsný odznak pro starosty se znakem a názvem obce/města, realizace pro město Klecany
Závěsná insignie se znakem a názvem města Rokytnice v Orlických horách
Závěsný odznak pro starosty s vlastním motivem, realizace pro obec Hajany
Obřadní desky se zlatě vyraženým vlastním znakem a názvem obce/něsta/městyse
Desky pro oddávajícího s vlastním znakem obce/města, zelené provedení
Ukázka vyhotovení pamětního klíče s vlastní grafikou
Pamětní klíč s heraldickým znakem města, obce či městyse
Kronika se znakem a názvem obce Křenovice
Insignie pro úřady starosty/ky
Pečetidlo se znakem obce, města či městysu
Reprezentativní desky pro oddávajícího se státním znakem ČR a trikolórovou šňůrou

Závěsný odznak starosty

 • Tato insignie starosty je standardně zdobená velkým státním znakem a po obvodu nápisem Česká republika.
 • Závěsný odznak pro starosty a starostky vyrábíme na zakázku rovněž s vlastní grafikou, tzn. znakem obce, městyse nebo města a opisem s názvem.
 • Insignii zhotovujeme s několika druhy zavěšení: varianta se stuhou (trikolorou v národních barvách), varianta s řetězem s očky, varianta se zdobným velkým lipovým řetězem.
 • Starostenský odznak na zakázku s řetězem dodáváme v různých barevných povrchových úpravách.
 • Pokud již vaše obec či město vlastní tuto jedinečnou insignii zavěšenou na textilní stuze a vy byste tento závěsný odznak chtěli zachovat na jedinečném řetězu, jsme schopni zaměnit pouze samotné zavěšení.

Každá insignie představuje symbol, který vyzdvihuje a současně i zdůrazňuje kompetentnosti a pozici osoby ve funkci starosty či starostky. Dříve se tento cenný reprezentační závěsný odznak starosty dodával především zavěšený na stuze. Postupem času se ale mnohem žádanějším stalo zavěšení na krásných ozdobných řetězech. V nabídce máme isignii na závěsném řetězu tvořeným lipovými ratolestmi, kterými tak vzdáváme hold našemu národnímu stromu. Nabídku našich insignií, které máme běžně skladem, si můžete prohlédnout a zakoupit na našem e-shopu zde

Úřední razítka

 • Samonamáčecí razítko se znakem a názvem obce, městyse či města dodáváme kulaté nebo obdélnikové. Tento typ razítka se používá zejména na všechny listiny a akty vykonávané dle zákona o obcích v samostatné působnosti obce, města nebo městyse.
 • Samonamáčecí razítko s malým státním znakem ČR a názvem obecního, městského úřadu či úřadu městyse dodáváme kulaté nebo obdélnikové. Tento typ razítka se používá zejména na všechny listiny a akty vykonávané v přenesené působnosti obce, městyse nebo města, dle zákona o obcích obecním úřadem, městským úřadem, úřadem městyse.

Obřadní desky pro oddávajícího s trikolórou ČR

 • Desky se zlatě vyraženým vlastním znakem obce či města, nebo s velkým státním znakem České republiky vyzdvihují a zdůrazňují kompetenci a autoritu osoby ve funkci oddávajícího, kterým je starosta, místostarosta nebo jiný pověřený člen zastupitelstva obce nebo městské části. Tyto desky lze používat i při jiných slavnostních akcích a ceremoniálech, mohou sloužit i jako reprezentativní obal listiny, diplomu, pamětního listu nebo certifikátu. 
 • Složky jsou vhodné pro listy a dokumenty formátu A4, uvnitř jsou opatřeny páskami pro zajištění vložených listů. Na hřbetu jsou efektně přepásány trikolórovou šňůrkou v národních barvách ČR (bílá, červená, modrá), která na deskách tvoří krásný symbolický detail. Rozměr desek: cca 23 × 31 cm. 
 • Obřadní desky s vlastním znakem obce/města/městyse dodáváme v tomto barevném provedení: tmavě modrá, tmavě červená, tmavě zelená a hnědá.
 • Desky s velkým státním znakem ČR dodáváme: v tmavě modrém a vínovém provedení. Na přední straně vyobrazen velký státní znak ČR v oficiální podobě a v souladu se zákonem o státních symbolech ČR a zákonem o užívání státních symbolů ČR.

Úřední desky jsou vyhotoveny precizně z umělé kůže kvalitní knihvazačskou prací. Zlaté provedení ať už obecního, či velkého státní znaku dodává těmto obřadním deskám punc reprezentativnosti a elegance při svatbách, vítání občánků, předávání vyznamenání, ocenění nebo oslavách životních jubileí.

Klíče od pomyslných bran

 • Bohatě ornamentálně zdobené pamětní klíče, v barvě starostříbra.
 • Klíče od bran mohou také nést vaši heraldiku. Do erbu lze vložit gravírovaný znak obce či města.
 • Produkt dodáváme v kožené reprezentativní krabičce.

Chtěli byste darovat něco opravdu originálního a neotřelého svým vzácným hostům či starousedlíkům? Něco, čím byste je současně poctili přede všemi občany? Pak vsaďte na klíče od brány, které se dodnes symbolicky předávají významným osobám a naznačují, že mají otevřenou cestu ke vzácnostem a tajům města či obce. 

Výroba pečetidel se znakem obce/města/městysu

 • Vypracujeme grafický návrh pečetidla.
 • Poradíme s již připraveným návrhem.
 • Součástí pečetidla je velice reprezentativní dřevěná rukojeť.
 • Objednat můžete také tavící nádobku na pečetící vosk.

Zhotovíme pro vás pečetidla pro úřední potřeby. K dispozici máte zkušenosti a znalosti naší heraldické kanceláře. Stačí s námi prokonzultovat podobu vyráběného pečetidla, a my pro vás zpracujeme grafický návrh a zajistíme i následnou realizaci. Případně můžete zaslat svůj vlastní návrh pro výrobu pečetidla. Součástí tohoto jedinečného produktu je krásná dřevěná pevná rukojeť. Poradíme si i se složitější grafikou a navrhneme případné změny pro bezproblémovou výrobu a skvělý výsledek. Samozřejmostí je pečetní vosk a trikolorová šňůra.

Kroniky pro města, obce

Navažte na tradici českého kronikářství, která sahá až do středověku, a zachyťte významné události své obce nebo města na listy ručně vázané kroniky! Na rustikální přebal kroniky i do jejího ochranného obalu z tvrdých desek vyrazíme váš reprezentativní znak a název. Díky tradičním knihvazačským postupům zůstává kronika otevřená na zvoleném místě a listy se nevrací.

Tiskoviny - pamětní listy, diplomy, pozvánky, hlavičkové papíry, obálky, vizitky, kalendáře

Navrhneme pro vás kompletní škálu tiskovin od hlavičkových papírů a obálek až po vizitky. Díky naším zkušenostem získáte odborně zpracované tiskoviny pro vaši unikátní prezentaci, pro konkrétní akci nebo výročí. Tyto tiskoviny podpoří profesionální úroveň vaší prezentace.

Poptávkový formulář
Soubory musí být menší než 10 MB.
Povolené typy souborů: gif jpg jpeg png bmp eps tif pict psd txt rtf html pdf doc docx odt ppt pptx odp xls xlsx ods xml avi mov mp3 ogg wav bz2 dmg gz jar rar sit tar zip.

Informace získané z tohoto formuláře použijeme pouze pro účely vypracování a zaslání požadované cenové nabídky nebo zodpovězení Vašeho dotazu.

Pokud máte současně zájem o příležitostné zasílání informací o výhodných nabídkách, zajímavých akcích, slevách a novinkách e-mailem, zaškrtněte prosím toto políčko.

Při zpracování osobních údajů postupujeme v souladu s podmínkami ochrany osobních údajů.

Benefity Alerionu

 • Řemeslná práce
 • Kvalitní materiál
 • Dlouholetá zkušenost
 • Nejdelší záruka
 • Odborná garance
 • Osobní péče o zákazníka