Historická mapa obce/města/městysu

Historická mapa obce/města/městysu
Detail historické mapy obce Výžerky
Historická mapa obce Výžerky, císařský otisk mapy stabilního katastru, velikost cca 100 × 140 cm, rámované provedení
Ukázka zarámované nástěnné historické mapy obce/města/městyse
Ukázka vyhotovení historické mapy
Detail historické mapy - originál mapy stabilního katastru
Zarámovaná nástěnná historická mapa
Historická mapa obce/městyse/města – indikační skica, původní mapování
 • Nejenom na hradech a zámcích, ale i v reprezentačních prostorách, zasedacím sále či kanceláři starosty každé obce vždy vynikne, vedle komunálních symbolů, také historická mapa daného místa a okolí.
 • Každá obec, i ta zdánlivě nejmenší a nejmladší, je totiž zaznamenána na nejstarším podrobném, trigonometrickém, katastrálním mapování českých zemí z první třetiny 19. století, tedy již před dvěma sty lety! Patrné tak jsou nejen jednotlivé sídelní celky, ale půdorysně každý dům, barevně rozlišený, zda se jednalo o kamenný nebo dřevěný, včetně kaple, kostela, zámku či tvrze, samozřejmě i výměry zahrad, polností, lesů, luk, rybníků a všech komunikačních cest, opět náležitě výrazně rozlišených.
 • Provádíme zpracování, úpravu a vlastní výrobu reprodukcí těchto historických, dnes již velmi kvalitně digitalizovaných, podrobných map území Čech, Moravy a Slezska. Především právě pro reprezentační, dokumentační a informační potřeby obcí, městysů a měst. Díky takové mapě zdůrazníte historický význam vašeho sídla a autenticky zachytíte jeho vývoj, zvláště pak v kontextu s udělenými a vyhotovenými komunálními symboly.
 • V naší nabídce se opíráme o tzv. císařský povinný otisk jednotlivých map stabilního katastru. V podstatě každá obec, městys a město v České republice mají zachyceno své území v dané době mapování, které probíhalo postupně v letech 1824 až 1843 a které zachycuje geografický stav sídel i krajiny. Hodnotu těchto historických map zvyšuje skutečnost, že jsou ručně kolorovány. 
 • K mapám dodáme i podrobnou legendu, ze které budete moci zjistit mnoho cenných informací nejen o rozloze obce a okolní krajině, ale i o majetku zdejších obyvatel. 

Standardně připravujeme historické mapy v tomto provedení:

 • digitální mapa pro prohlížení na CD, 
 • vytištěná mapa, na laminované roli papíru o velikosti 1 m2, tubus,
 • zarámovaná nástěnná mapa, velikost 1 m2 (např. 80x120 cm),
 • zarámovaná nástěnná mapa, velikost 2 m2 (např. 110x180 cm).

Podrobnosti technického řešení
Originální mapové podklady pro výrobu historické mapy často sestávají z proměnlivého počtu archů, které je třeba nejprve graficky upravit (tzv. grafický soulep). Teprve poté následuje vlastní výroba reprodukce historické mapy. Tedy její tisk, laminace, podložení, lepení a finální rámování mapy.
Výsledkem výroby historických map bývá následující barevné a grafické zpracování: lesy (černá), cesty (tmavě hnědá), orná pole (okrová), toky a vodní plochy (modrá), zahrady a kvalitní louky (tmavě zelená), ostatní louky a pastviny (světle zelená), zděné objekty (červená), dřevěné objekty (žlutá). Stejně tak z vyrobené historické mapy rozeznáte prostřednictvím speciálních značek: kostely, budovy, zříceniny, pošty, myslivny, hostince, obecní i zemské hranice, železnice (dráha), silnice, cesty a pěší cesty, mosty, hráze, příkopy, jezy, studny, boží muka, kaple, kříže, milníky, ukazatele cest, větrné mlýny, mezníky, hraniční kopce, grafické body, trigonometrické body, vodovody a také šibenice a hřbitovy.

Pomůžeme vám stát se tak mostem mezi minulostí a budoucností.

Poptávkový formulář
Soubory musí být menší než 10 MB.
Povolené typy souborů: gif jpg jpeg png bmp eps tif pict psd txt rtf html pdf doc docx odt ppt pptx odp xls xlsx ods xml avi mov mp3 ogg wav bz2 dmg gz jar rar sit tar zip.

Informace získané z tohoto formuláře použijeme pouze pro účely vypracování a zaslání požadované cenové nabídky nebo zodpovězení Vašeho dotazu.

Pokud máte současně zájem o příležitostné zasílání informací o výhodných nabídkách, zajímavých akcích, slevách a novinkách e-mailem, zaškrtněte prosím toto políčko.

Při zpracování osobních údajů postupujeme v souladu s podmínkami ochrany osobních údajů.

Benefity Alerionu

 • Řemeslná práce
 • Kvalitní materiál
 • Dlouholetá zkušenost
 • Nejdelší záruka
 • Odborná garance
 • Osobní péče o zákazníka