Armáda a policie

Kolekce symbolů pro armádu a policii

Prapory, vlaječky, znaky, nášivky, odznaky, vyznamenání nebo jiné insignie z naší dílny spojují hodnoty reprezentace, prestiže a kvalitní ruční práce, proto výsledky naší práce najdete i v nejvýznamnějších státních institucích, kupříkladu na Pražském hradě. Symboly vyjadřují příslušnost k určitému společenství a k hodnotám. Lev i orlice zde mají čestné místo.

Další významné symboly, které bývají v případě armády a policie hojně užívány jsou státní znak a vlajka ČR, jejichž podobu a užití určuje institucím zákon. Způsob a materiál, z něhož si symboly necháte zhotovit, však už definovaný není. Nechte vyniknout krásu dlouhověkého dřeva, honosného kovu, trvanlivého kamene, luxusního sametu a jemného saténu v symbolech a vlajkách, jimiž dáte najevo svou hrdost a příslušnost k českému státu. Uvedeme vaše symboly v život.

Proč výrobky z dílny Alerion?

 • Osobní přístup, poradenství, léta zkušeností,
 • tradiční řemeslná výroba,
 • originální grafický návrh produktů zaručí jejich jedinečnosti a výjimečnost,
 • využití prvotřídních, kvalitních materiálů,
 • propracované a dokonale funkční příslušenství,
 • poskytujeme záruku na prapor 20 let, přičemž životnost praporu je až 200 let.

Užitečné rady pro vlajkonoše

Každý profesionální vlajkonoš by měl mít prapor důstojně nést na kvalitní žerdi, kterou po průvodu usadí do příslušného stojanu. Podporu a ulehčení při slavnostním průvodu mu zajistí pás pro vlajkonoše a pár kvalitních rukavicPláštěnky a přepravní tašky usnadní přepravu praporu při akci a především prapor ochrání před nepříznivým počasím. Efektním dojmem působí například vylepšené žerdi se zdobnými hlavicemi, které se vyrábí z leštěného kovu nebo z ručně vyřezávaného dřeva. Pokud chcete být při oslavách a setkáních se svým praporem ještě viditelnější, pořiďte si u nás dvoudílnou žerď prodlouženou na 300 cm.

Zakázková výroba pro armádu a policii

Vyšívané a tištěné vlajky, prapory a znaky
Zakázková výroba slavnostních vyšívaných, ale také tištěných praporů, vlajek a znaků. Vyhotovíme i grafický návrh symbolu.
Příslušenství slavnostních symbolů armádních a policejních útvarů
Veškeré naše příslušenství pro policejní a armádní symboly je přizpůsobeno k souvisejícím produktům z našich dílen. Vše do sebe přesně zapadá.
Zakázková výroba odznaků a nášivek pro útvary policie a armády ČR
Výroba odznaků, nášivek pro armádní a policejní útvary. Dodáváme v různém tvaru a velikosti, zajistíme grafický návrh i samotnou realizaci.
Pamětní mince, medaile, vyznamenání pro útvary policie a armády
Výroba mincí, medailí a vyznamenání pro armádní a policejní útvary u nás začíná návrhem a končí dodáním reprezentativního produktu.
Stolní vlaječky a stojánky pro armádní a policejní útvary
Stolní vlaječky dodáváme pro armádní a policejní útvary v tištěné nebo ve vyšívané podobě. Doporučujeme používat společně s kvalitními stojánky.
Venkovní tištěné vlajky pro armádu a policii ČR
Venkovní vlajky policejního nebo armádního útvaru jsou základem každé vlajkoslávy. Tyto vlajky odráží vaši identitu a nesou váš symbol a název.
Smaltovaný ovál pro armádní a policejní útvary
Smaltované ovály se znakem a názvem příslušného armádního či policejního útvaru se staly charakteristickým označením úředních budov.
Znaky vyráběné na zakázku pro armádu a policii ČR
Ručně vyřezávaný i pískovcový znak s vlastními symboly armádního, policejního útvaru se stane ozdobou vašeho interiéru i exteriéru.
Upomínkové předměty pro armádní a policejní útvary
Samolepky, magnetky, hrnky, propisky, tašky a klíčenky. Tyto upomínkové předměty označíme symboly vašeho armádního/policejního útvaru.

Čištění, konzervování a výroba repliky vyšívaných symbolů

Náležitá profesionální péče může praporu či vlajce navrátit nejen původní barvy a lesk, ale také prodloužit životnost. Pracujeme i s původními vlajkami, které umíme vyčistit, zakonzervovat a zrestaurovat. Zhotovíme také věrnou repliku.

Pokud vlastníte historické symboly (prapor, vlajku, znak) starší než 50 let, jsou to insignie velmi vysoké hodnoty. Pokud již nejsou vhodné k užívání, doporučujeme je konzervovat, tedy ošetřit, zachovat jejich současnou podobu a zamezit dalšímu poškození. Jednou z možností jejich obnovy je výroba věrné repliky. Více zde.

Galerie & inspirace
Vyšívaný prapor městská policie Karviná
Detail výšivky slavnostního policejního praporu
Policejní prapor vyvěšený na dvoudílné žerdi
Venkovní tištěná vlajka pro policii ČR
Vyšívaný prapor městská policie Brno
Vyšívaný prapor policejní škola Holešov
Slavnostní vyšívané prapory pro policii ČR
Slavnostní prapor - Krajské ředitelství policie Jihočeského kraje
Replika historického praporu
Tištěné vlajky a stojany do interiéru
Vyšívaná vlajka prezidenta České republiky
Zakázková výroba medailí a vyznamenání
Výroba smaltovaných státních znaků
Patinovaný sádrový velký státní znak ČR
Slavnostní vyšívaný znak Ministerstvo obrany ČR
Vyšívaná nášivka velký státní znak ČR
Stolní vlaječky a stojánky pro policii a armádu České republiky
Vyšívaný prapor městská policie Havířov

Benefity Alerionu

 • Řemeslná práce
 • Kvalitní materiál
 • Dlouholetá zkušenost
 • Nejdelší záruka
 • Odborná garance
 • Osobní péče o zákazníka