Už jste slyšeli o projektu Heraldický registr?

Mít svůj vlastní osobní znak nemusí být výsadou pouze potomků někdejších urozených šlechtických rodů. Osobní nebo rodinný znak, si dnes může nechat zhotovit každý občan České republiky. U nás vám osobní znak nejenom navrhneme, ale také registrujeme.
Heraldický registr, registr osobních znaků

Osobní občanský heraldický znak pana Stanislava Kasla.Působivý svět osobních občanských znaků se nyní snažíme přenést, prostřednictvím projektu Heraldický registr, do digitální podoby. Díky tomu budete moci svůj znak aktivně užívat a to jak v rovině osobní tak i v rámci zaměstnání. Tato osobní insignie, jakým občanský znak dozajista je, vás bude nejen výborně zastupovat, ale vyjádří vaši podstatu. V ČR dosud není vytváření a užívání tzv. občanských osobních heraldických znaků právně ošetřeno, tak, jako je tomu například ve Velké Británii nebo i na Slovensku. Rovněž nemá ani takovou tradici jako třeba v republikánském Švýcarsku, ale vychází z historicky obecně platných heraldických zásad a zvyklostí, běžných od doby raného novověku. V ČR rovněž není možná oficiální registrace (garance ze zákona příslušnou státní institucí či pověřenou centrální autoritou) jiných heraldických symbolů, znaků, než komunálních (měst, městysů a obcí). Proto jsme se rozhodli realizovat náš projekt – heraldickyregistr.cz, jehož prostřednictvím chceme vlastníkům osobních občanských znaků umožnit registraci osobního znaku a jeho následnou digitální prezentaci. Podrobné informace o projektu najdete zde.

Heraldický registr - registr osobních občanských znaků

Logo Heraldický registr, Alerion

Nemáte ještě svůj osobní znak? Pak se obraťte na naši firmu!

Patříme k předním českým heraldickým společnostem, přičemž výroba občanského či rodinného znaku je u nás kompletní službou, která zahrnuje vizuální návrh osobního znaku, realizaci osobního znaku a jeho registraci. Prvním krokem k získání zcela nového osobního (rodinného) znaku je vyplnění dotazníku, ten si můžete stáhnout zde: Dotazník pro vytvoření osobního občanského znaku. Poté probíhá konzultace s naším obchodním zástupcem i heraldikem.

Co vám projekt Heraldický registr přinese a v čem bude prospěšný?

 • Vysvětlí moderní, pěknou a poutavou formou podobu a význam vašeho jedinečného symbolu a upozorní na historii vaší rodiny a na vaši osobnost.
 • Podpoří vaši korektnost, důvěryhodnost v případě využití znaku v rámci vašeho zaměstnání.
 • Přispěje k propagaci a známosti vaší osobnosti v regionu i v rámci České republiky.
 • Díky vlastní webové stránce, na které bude uveřejněn váš osobní občanský znak, můžete komunikovat prostřednictvím aktivního prvku digitální komunikace.
 • Upoutá pozornost vašich známých, obchodních partnerů, spolupracovníků.
 • Vytvoříte odkaz pro vaše nástupce. Zde je digitální podoba znaku nezbytná a braná jako samozřejmost.

Navštivte stránky Heraldický registr zde a prohlédněte si současné prezentace osobních znaků.

"Alerion. Svůj znak může mít každý, občan i rodina. Vytvořte svůj odkaz budoucím generacím i novou rodovou tradici.

Benefity Alerionu

 • Řemeslná práce
 • Kvalitní materiál
 • Dlouholetá zkušenost
 • Nejdelší záruka
 • Odborná garance
 • Osobní péče o zákazníka