100 let republiky: Staňte se součástí historického okamžiku našich dějin

Česká republika oslaví 100. výročí od vzniku samostatného Československa. V roce 1918 se podařilo díky odvaze legií a skupině zapálených idealistů v čele s T. G. Masarykem založit naši republiku. Dlouholeté české úsilí o samostatnost se stalo skutečností. Vznikl demokratický stát zaručující svým občanům svobody a plná práva. Začaly se psát naše moderní dějiny.
100 let republiky: Staňte se součástí historického okamžiku našich dějin

Vlajka prezidenta České republiky ve vyšívané podobě.„Matička“ republika, jak by jistě pravil náš první prezident, je sice mladá, co do útlaku a nutnosti hájit si svá práva toho má ale za sebou už dosti. Zvláště po těžkých letech válečné nacistické okupace i desetiletích komunistické totality je naší morální povinností uvědomovat si nesamozřejmost naší svobody a vážit si jí. Proto bychom měli s úctou a respektem přistupovat k našim státním symbolům, které v sobě nesou tolik zkušeností našich předků.

 

Symboly vlastenectví tvoří kolektivní paměť národa

Česká národní hymna v rámuVětšina z nás zná velký i malý státní znak České republiky, a z něj vycházející státní barvy (tzv. trikolóru), které nás heraldicky provází již od dob Přemyslovských králů ze 13. století. Státní vlajka i vlajka prezidenta republiky byly odvozeny z trikolóry a zavedeny nedlouho po vzniku první republiky. Obě vlajky zůstaly ve víceméně nezměněné podobě od dob T. G. Masaryka až do dnešních dní. Dalším ze symbolů je státní pečeť, která opakuje podobu velkého státního znaku České republiky. Každý z nás samozřejmě také zná státní hymnu „Kde domov můj“, provázející nás od časů národního obrození v předminulém století.

Státní znak České republiky

Vyřezávaný velký státní znak ČRNejstarším a nejvýznamnějším symbolem je státní znak. Jeho nejstarší podoba je spojena s polovinou 13. století a vládou Přemysla Otakara II., krále „železného a zlatého“. Jako symbol suverenity a státní moci i národní hrdosti se používá nejenom k označení budov a institucí státní správy, je také nádhernou a majestátní ozdobou.
A z jakých materiálů lze státní znak užívat? Fantazii se meze takřka nekladou, jen ji lehce upřesňuje zákon, který povoluje jednobarevnou napodobeninu z kovu, kamene, skla, keramiky nebo jiného materiálu. Je tudíž možné vybrat si honosnější reprezentativní vyhotovení, stejně jako varianty z levnějších materiálů.

Nejluxusnější řešení v podobě umělecké ruční výšivky je pak pomyslnou řemeslnou „třešinkou na dortu“ a jednoznačně nejreprezentativnější ozdobou radnice, obecního úřadu či dalších významných institucí.

Detail ručně vyšívaného státního znaku.


Česká vlajka

Sametová vlajka ČR s praporovou šňůrou se střapci v barvách trikolóry ČRVěříme, že české vlajky budou v roce 2018 doslova „na každém rohu“ a uvidíme je tak na všech oslavách, které jsou k stému výročí plánovány napříč všemi kouty naší republiky. V e-shopu Alerion si můžete vybrat klasickou tištěnou vlajku k vyvěšení na budovu, která představuje dostupnou variantu pro všechny patrioty. Pro tuto slavnostní příležitost můžete rovněž využít i naši mimořádnou edici saténových a sametových vlajek ČR s ozdobnými třásněmi po obvodu, jejichž zpracování je vskutku nadstandardní. Novinkou je také praporová šňůra se střapci (v barvách trikolóry), kterou jsme vyrobili dle vzoru, který se používal za první republiky. Nejenže je krásným dekorativním doplňkem, ale má i ryze praktické využití. Její pomocí můžete list praporu vhodně fixovat k žerdi či převazovat za účelem transportu.

Trojramenná praporová stuha

V souvislosti s připravovaným 100. výročím vzniku republiky (28. října 1918–2018) jsme vytvořili trojramennou praporovou stuhu s mašlí, jejíž jednotlivá tři ramena jsou v barvách státní trikolóry. Ramena spojuje mašle, buď červené, nebo žluté barvy (dle národního symbolu lipových ratolestí na vlajce prezidenta). Volba pamětních nápisů na jednotlivých ramenech praporové stuhy je na zákazníkovi a na příležitosti, při které bude slavnostní prapor vyhotoven, stejně tak i volba prvorepublikového malého československého státního znaku nebo naopak velkého státního znaku ČR.

Pamětní trojramenná praporová stuha s mašlí ve státních barvách

Milé drobnosti, které by neměly na žádné oslavě chybět!

Mávací vlaječky, krásné odznáčky, nášivky nebo papírové gastro vlaječky, které ozdobí delikatesy vašeho rautu, budou veselým zpestřením každé akce, a navíc pozdvihnou atmosféru do vlasteneckých výšin! Vše k dostání v našem e-shopu: shop.alerion.cz

Odznaky do klopyGastrovlaječky ČR

 

 

 

 Vonná svíčka Domov můj

Svíčka inspirovaná vůní naší vlasti. Ručně vyráběná svíčka z naší dílny s folklórními motivy pro znovuoživení tradic. Tato líbezná vůně v sobě snoubí harmonickou kombinaci přírodních esencí typických pro naši vlast.

Ručně vyráběná svíčka v elegantním designu s folklórními motivy.

JUBILEJNÍ ROK 2018 V DUCHU OSLAV

Benefity Alerionu

  • Řemeslná práce
  • Kvalitní materiál
  • Dlouholetá zkušenost
  • Nejdelší záruka
  • Odborná garance
  • Osobní péče o zákazníka