Státní znaky

Státní znaky

Velký státní znak patří mezi tři nejvýznamnější státní symboly České republiky. Již od 13. století je v dané podobě symbolem státní moci, její autority i národní hrdosti. Jeho podoba představuje spojení tří znaků našich historických zemí – Čech, Moravy a Slezska v jeden celek. Státní znak reprezentuje český stát nejen při mezinárodních setkáních a událostech, ale slouží i k označení budov státní správy, kde symbolizuje tzv. přenesenou státní působnost.

Ačkoli je užívání státního znaku povinné a vymezené zákonem, jeho realizace už nikoliv. A tak můžete volit hned mezi několika ušlechtilými materiály, které vám pomůžeme vybrat v návaznosti na účel, za kterým státním znak pořizujete. Státní znaky v různém provedení, například i v podobě stolní vlaječky či odznáčku, si můžete zakoupit přímo na našem e-shopu zde.

Státní znak ČR z pravého přírodního pískovce

Státní znak ČR z pravého přírodního pískovceZnak České republiky vyráběn ručně z přírodního českého pískovce umělecko-řemeslným opracováním frézou nařezaných pískovcových desek o tloušťce 6 cm, přičemž 2 cm jsou užity na plastické (trojrozměrné) ztvárnění figur.
Uchycení vzadu uzpůsobujeme dle požadovaného použití znaků a desek (interiér, exteriér, stálé pevné, závěsné).

Rozměr:
výška 42 cm, šířka cca 36 cm, tloušťka 6 cm.

Státní znak ČR z umělého pískovce

Státní znak ČR z pískovceHistorickým a památkově chráněným budovám nejvíce sluší pískovcový státní znak. Díky plastickému trojrozměrnému provedení znaku ČR vystupují figury i jejich kontury do prostoru. Materiál umělého pískovce, z něhož je státní znak vyhotovený, dodává symbolu přirozenou patinu, dlouholetou odolnost i honosný vzhled. Hledáte-li skutečně působivé řešení s univerzálním využitím, pak je pískovcový státní znak tou pravou volbou. Pískovcový státní znak zakoupíte na našem e-shopu zde.

Rozměr státního znaku:
 35 × 30 cm, 41 × 33 cm, 50 × 42 cm.

Sádrový státní znak ČR s patinou

Sádrový státní znak ČR s patinouOkázalou krásu dodá vašemu interiéru i exteriéru také sádrový státní znak. Má podobné vlastnosti jako pískovcový znak ČR – vysokou plastičnost a odolnost. Sádrový státní znak však díky patinování získává navíc kovový vzhled. Velký státní znak ČR sádrový s povrchovou úpravou zlaté patiny zakoupíte na našem e-shopu zde.

Rozměr státního znaku: 

 • Malý - 35 × 30 cm, tloušťka 3,4 cm (včetně 2 cm hrotu v patě štítu).
 • Velký - 40 × 33 cm, tloušťka 3,4 cm (včetně 2 cm hrotu v patě štítu).

Smaltovaný státní znak ČR

Smaltovaný velký státní znak ČROznačte budovu svého úřadu reprezentativním znakem, na kterém skvěle vyniknou syté barvy smaltu a jsou odolné rozmarům počasí. Moderní a krásný v každé době – to je smaltovaný státní znak ČR. Smaltované cedule se vyznačují vysokou trvanlivostí a moderní smalt předčí svými vlastnostmi i nejkvalitnější nátěrové hmoty. Znak nabízíme v podobě bílé, lehce vypouklé tabulky nebo bombírovaného (vypouklého) oválu, včetně nebo bez doprovodného textu. Variant smaltovaného znaku pro vás vytvoříme hned několik. Stačí nás oslovit a sdělit vaše požadavky. Smaltovaný velký státní znak ČR ve tvaru lehce vypouklé tabulky zakoupíte na našem e-shopu zde.

 • Rozměry smaltované tabule se státním znakem: 30 × 36 cm, 37 × 43 cm.
 • Rozměry smaltovaného oválu se stáním znakem: 52 × 67 cm.

Plastový státní znak

Plastový státní znak ČRTaké plastový státní znak dobře poslouží vašemu úřadu. Zejména pokud potřebujete označit státním či obecním znakem více budov a hledáte ekonomické řešení. Na PVC desku tiskneme státní znak UV barvami, se kterými máme tu nejlepší zkušenost. Volit můžete mezi několika tloušťkami i rozměry státního znaku. Velký státní znak České republiky plastový zakoupíte zde.

Rozměry a tloušťka plastového státního znaku:
 

 • 37 × 43 cm tloušťka 2 mm, 
 • 37 × 43 cm, tloušťka 5 mm, 
 • 50 × 59 cm, tloušťka 5 mm.

Velký státní znak ČR z hliníkové desky (dibond)

Velký státní znak České republiky z hliníkové deskyDibond je moderní materiál, v němž se snoubí odolnost hliníku a variabilita plastu. Kovová vrstva zaručuje odolnost a trvanlivost státního znaku i na místech vystavených slunci, a proto je tento druh zpracování vhodný zejména do exteriéru. Motiv se na podklad přenáší UV barvami nebo obtiskem.  Velký státní znak ČR hliníkový si můžete prohlédnout a zakoupit zde.

Rozměr znaku: 37 × 43 cm.

Dřevěné vyřezávané znaky

Dřevěný vyřezávaný znak ČRUmělecky vyřezávaný dřevěný velký státní znak ČR v plastickém provedení, kde jednotlivé figury vystupují do prostoru, se používají pro reprezentativní výzdobu interiéru, do zasedacích a jednacích místností, sálů a kanceláří, zejména na stěny do kombinace s dřevěným znakem města nebo obce. Povrchová úprava speciálním voskem. Dodává se ve tmavě nebo světle hnědém přírodním provedení. Na přání je možné provedení plnobarevné - polychromované. Ozdobte své působiště exkluzivním státním znakem ze dřeva, který se stane ikonickým symbolem vaší sounáležitosti. Vyřezávaný velký státní znak ČR k dostání na našem e-shopu zde.

Rozměry vyřezávaného státního znaku: 30 × 25 cm, 40 × 32 cm, 52 × 45 cm.

Keramický stání znak

Keramický státní znak ČRTento typ znaku dodáváme ve dvojím provedení:
Pórovina - znak vhodný k vyvěšení v interiéru. Keramika s bílým pórovitým střepem, složením blízká porcelánu.
Kamenina - znak vhodný k vyvěšení v exteriéru. Ideální materiál pro výrobu užitkové keramiky i pro venkovní použití, díky svým unikátním vlastnostem (trvanlivosti, pevnosti a malé násakovosti).
Varianty povrchu keramického znaku:
Prášková metoda: nemá vždy stejnou barvu, každý výrobek je originál.
Glazura: vždy stejná a jednotná barva.
Výhody keramického státního znaku: odolnost vůči vysoké teplotě, stálá barva - nebledne, ruční práce - každý kus je originál, odolný povětrnostním podmínkám. Keramický státní znak ČR zakoupíte na našem e-shopu zde.

Rozměr znaku:  34,8 × 40,5 cm.

Polyuretanový velký státní znak

Polyuretanový velký státní znak ČRPolyuretanový velký státní znak v bronzové patinaci. Díky lehčenému materiálu a nízké váze 2,8 kg je znak vhodný pro manipulaci a přesouvání. Znak symbolizuje na budově obecního (městského) úřadu přenesenou působnost obce (města).
Vhodné do interiéru i exteriéru. Jednotlivé figury vystupují do prostoru, trojrozměrná plastická podoba, vysoká odolnost. Velký státní znak České republiky polyuretanový zakoupíte zde.

Rozměr státního znaku: 30 × 35 cm, 32 × 40 cm, 42 × 51 cm.

Benefity Alerionu

 • Řemeslná práce
 • Kvalitní materiál
 • Dlouholetá zkušenost
 • Nejdelší záruka
 • Odborná garance
 • Osobní péče o zákazníka