Vyšívané církevní prapory, vlajky, znaky a korouhve

Vyšívané církevní prapory, vlajky, znaky a korouhve
Vyšívané prapory pro církve
Ručně vyšívaný mariánský prapor.
Výšivka svaté Anežky.
Detail výšivky sv. Anežky.
Detail výšivky slavnostního mariánského praporu, přední strana (avers).
Mariánský prapor vyvěšen na dvoudílné žerdi ve tvaru T.
Slavnostní prapor byl darován Panně Marii a Lurdám.
Svíčkové procesí s českým vyšívaným mariánským praporem.
Renovace církevních korouhví
Restaurování církevních korouhví a praporů
Restaurování církevních korouhví a praporů.
Detail malby historické korouhve.
Prapory a korouhve pro církevní instituce a úřady
Detail výšivky praporu pro církevní instituci
Vyšívané církevní prapory, vlajky a korouhve
Detail výšivky
 • S církevní heraldikou, respektive ikonografií a emblematikou, úzce souvisí realizace dobře známých církevních korouhví a praporů
 • Naše vyšívané prapory i korouhve vytváříme rukodělně tradičními řemeslnými metodami za současného využití špičkových technologií a moderních materiálů.
 • Naše vyšívačky ovládají mistrovsky nejnáročnější techniky vyšívání, mezi nimi i tzv. malbu jehlou bez rozpichu, která z každého vyšívaného symbolu činí působivé umělecké dílo.
 • Každý prapor a korouhev z naší dílny má v sobě speciálně střiženou výztuhu, tzv. tělo praporu (stuhy), která navždy zajistí jeho důstojný a reprezentativní tvar, cípovitý, při zavěšení na žerdi.
 • Kvalitní, propracované a dokonale funkční příslušenství zajistí důstojnost každého církevního symbolu, a vytvoří spolu s ním funkční celek.
 • V mnoha chrámech se dochovaly originály těchto korouhví, v různých barvách a materiálovém provedení. V tomto případě je vhodné přistoupit k jejich restaurování nebo i pořízení replik. Zde je naše firma maximálně kompetentní poskytnout potřebné služby, neboť máme letitou praxi v této specializované činnosti na poli veřejném, komunálním i spolkovém. Další informace o restaurování a výrobě repliky praporů si můžete přečíst zde.

Korouhve se využívají v poutních procesích, o Slavnosti Těla a Krve Páně (Božím Těle) a zdobí trvale boční prostory chrámu, nebo jeho zázemí - sakristii, kůr, orator, empory atd. Je však velmi vhodné, v rámci oživení tradic (místní "lidové" zbožnosti) i v souvislosti s výročími, například posvěcení kostela či kaple, beatifikace či svatořečení pořizování nových církevních korouhví. Církevní korouhve nesou vždy základní křesťanské symboly (a na rozdíl od heraldických znaků) pak vyobrazení postav světců a patronů. Jsou tedy vysokým uměleckým dílem mistrné výšivky (v duchu tradic lidové i vyspělé klášterní výšivky). V případě (klasických) praporů jsou tyto využívány především společenstvími (dříve bratrstvy) a jednotami (TJ Orel, "omladina"), kde je firma Alerion již léta velmi činná, nebo diecézemi (viz vlajka Brněnské diecéze).

Poptávkový formulář
Soubory musí být menší než 10 MB.
Povolené typy souborů: gif jpg jpeg png bmp eps tif pict psd txt rtf html pdf doc docx odt ppt pptx odp xls xlsx ods xml avi mov mp3 ogg wav bz2 dmg gz jar rar sit tar zip.

Informace získané z tohoto formuláře použijeme pouze pro účely vypracování a zaslání požadované cenové nabídky nebo zodpovězení Vašeho dotazu.

Pokud máte současně zájem o příležitostné zasílání informací o výhodných nabídkách, zajímavých akcích, slevách a novinkách e-mailem, zaškrtněte prosím toto políčko.

Při zpracování osobních údajů postupujeme v souladu s podmínkami ochrany osobních údajů.

Benefity Alerionu

 • Řemeslná práce
 • Kvalitní materiál
 • Dlouholetá zkušenost
 • Nejdelší záruka
 • Odborná garance
 • Osobní péče o zákazníka