Odznaky, medaile, mince, vyznamenání

Odznaky, medaile, mince, vyznamenání

Vyrobíme pro vás odznaky, medaile, mince a vyznamenání od počátečního návrhu až po samotný výrobek, včetně reprezentativních krabiček. Tyto produkty se vyznačují odolností kovu s různorodou povrchovou úpravou, které dávají vzniknout výrobkům neopakovatelné trvanlivosti.

Výroba mincí, odznaků, medailí, vyznamenání a dalších produktů této kategorie spočívá v odlévání ze slitiny několika druhů ušlechtilého kovu – mědi, mosazi, zinku a hliníku. Tyto krásné upomínkové předměty vyrábíme s povrchovou úpravou: mat / lesk, zlato, stříbro, bronz či s patinou, která zaručí starobylý vzhled. Vzájemnou kombinací materiálů a zpracování pro vás dokážeme vyrobit produkty, které budou působivé, originální a dlouhověké. Kromě výroby těchto upomínkových předmětů na zakázku najdete v našem e-shopu i nabídku již hotových předmětů.

Odlévané odznaky

Originální odznaky jsou ceněným sběratelským artiklem i vděčným reprezentativním dárkem. Věřte našim řemeslně zdatným specialistům - výrobou odznaků se zabýváme již více jak 15 let. Díky našim zkušenostem získáte produkt s dlouhou trvanlivostí.

Vlastnosti odznaků z dílny Alerion:
Výroba odznaků probíhá odléváním nebo tisknutím na kovový povrch, s nebo bez zalití glazurou. Odznaky je možné vyhotovit s povrchovou úpravou: zlato, stříbro, bronz; s patinou nebo bez. Dokonalé kolorování barvamiFinální zalití glazurou (pryskyřicí), která vytváří trojrozměrný efekt grafiky, zvýrazňuje barvy, chrání a zvyšuje celkovou hodnotnost produktu. Každý odznak je balen samostatně do průhledného sáčku.
Zakázková výroba odlévaných odznáčků

Odlévané odznaky nejčastěji dodáváme:

 • se znakem a názvem obce, města, městyse,
 • se znakem a názvem hasičského sboru,
 • s logem firmy,
 • se znakem (logem) klubu či sdružení.

Uchycení odznaků:

 • na klasickou jehlu s násuvným válečkem pro bezpečné užití
 • na trn s bezpečnostním pinem (knoflíček)

Mince

Kultivované, prestižní, univerzální. To je charakteristika upomínkového předmětu, jehož poselství je větší než jeho vlastní velikost. Mince vyrábíme v různých tloušťkách a průměrech, s jednostranným i oboustranným motivem. Námi vyráběné mince patří k prvotřídním a ceněným uměleckým dílům.
Výroba pamětní mince Výroba pamětní mince

Medaile

Oceňte nejlepší výkony, dosažené výsledky i zásluhy precizně zpracovanými, na zakázku vyráběnými medailemi. Díky povrchové úpravě kovu do zlaté, stříbrné a bronzové, včetně možnosti patiny, věnujete vysoce reprezentativní symbol, který ocení vítězové na regionální i mezinárodní úrovni. Pro nás je výroba medailí závazkem vůči budoucím oceněným lidem, proto se jí věnujeme opravdu pečlivě. Výroba medailí u nás začíná návrhem a končí dodáním reprezentativního produktu, pro který vám zajistíme i úložný box (krabičku). Medaile je možné vyhotovit také s průřezem na provlečení trikolórové, či jiné dekorovací stuhy.Vítězové tak budou oceněni se vší parádou.
Zakázková výroba medaile Výroba medailí se stuhou

Výroba medailí:

 • Jednostranné i oboustranné provedení medaile s odlišnou nebo se stejnou grafikou na lícní a rubové straně.
 • Dle vašeho přání přizpůsobíme také tloušťku či průměr medaile.
 • Možnost výběru závěsné stuhy.

Vyznamenání

Zakázková výroba vyznamenání v dárkové krabičceLidé chtějí být oceněni. Za svou práci, za statečnost, za výjimečný přínos společnosti nebo komunitě, do které patří. Ocenění se povětšinou udělují při významných příležitostech a stávají se tak i trvalou připomínkou těchto důležitých chvil. Řády, vyznamenání i plakety, precizně zvěčněné do kovových materiálů, mají svou váhu, jsou dokladem důležitosti a poděkování. Vyznamenání, plakety a řády mají i nepopiratelnou sběratelskou hodnotu, která přetrvá staletí. Mezi ty nejžádanější patří výroba vyznamenání na závěsné stužce s krátkou klopovou stužkou, kterým oceníte nejednoho zasloužilce. 

Benefity Alerionu

 • Řemeslná práce
 • Kvalitní materiál
 • Dlouholetá zkušenost
 • Nejdelší záruka
 • Odborná garance
 • Osobní péče o zákazníka