Je čas na vytvoření nové rodinné tradice

Doba se zrychluje, informace proudí éterem rychlostí světla, vzpomínky zachycené na fotografiích v našich mobilních telefonech střídají jedna druhou… Kdepak jim bude za pár let konec? Možná také občas přemýšlíte nad pomíjivostí života a rádi byste svou životní filozofii či rodinnou příslušnost zvěčnili elegantnější formou. Odpovědí vám může být osobní či rodinný znak, který je malým uměleckým dílem.
Je čas na vytvoření nové rodinné tradice

Navrhnout si ho může nechat každý občan České republiky, ale i cizinec. Třeba tak založíte krásnou rodovou tradici.

Osobní znaky z naší heraldické kanceláře. Autorem znaků je heraldik a vexilolog PhDr. Zdeněk Kubík.

Celým procesem vzniku symbolu Vás provede zkušený mistr heraldik, který se postará o to, aby byl znak nejen z hlediska heraldické symboliky správný, ale i krásný a reprezentativní. Rádi Vás uvítáme v naší heraldické kanceláři, kde budete mít možnost nahlédnout „pod pokličku“ této více jak osm set leté vědy. Před samotnou návštěvou vyplníte podrobný dotazník, abychom už předem mohli promyslet budoucí návrhy. Společně pak budeme hledat ty pravé symboly, které dokonale vystihnou Váš rod či osobnost. Odkud pocházíte, jaké je Vaše povolání, máte oblíbené barvy, koníčky, zájmy, životní motto či filozofii? To vše se do vzhledu znaku může promítnout. Stejně jako význam Vašeho příjmení.

A jak takový osobní znak může vypadat? Podívejte na přiloženou ukázku i s blasonem (popisem):

Ukázka vyhotovení osobního znaku.V zeleno-černě děleném štítě zlatá zkřížená držadla slévárenských ručních licích pánví s horními manipulačními oky a dolními obručemi se stříbrnými kelímky s odvrácenými hubičkami, provázená nahoře stříbrnou růží se zlatým semeníkem a kališními lístky, po stranách stříbrnými svěšenými odvrácenými švestkovými větvemi se dvěma listy a dvěma zlatými plody na dělící linii, dole stříbrnou kotvou. Na štítě kolčí přilba se zlato-zelenou točenicí a zeleno-zlatými přikrývadly. Klenotem je červená frygická čepice se stříbrným monogramem „JG“ na lemu.

Zvolené heraldické tinktury (zlatá/žlutá, stříbrná/bílá, zelená a černá) jsou majitelem znaku preferovány a vyjadřují vztah k přírodě a jejím produktům (viz oblíbené symboly obecných figur růže i švestek) a především sochařskou práci s kovem (viz černá a zelená barva zoxidovaného bronzu a především obecná figura zkřížených ručních licích pánví). Obecná figura kotvy pak odkazuje na vztah k moři, dědeček držitele znaku byl námořníkem v první světové válce. Klenot červené frygické čapky je nejenom světově známým symbolem svobody (svobodného ducha i mysli), ale též narážkou na příjmení zadavatele. „Gargula“ je moravskou nářeční formou slova „karkule“, tj. čepec. Jde tak o klasické heraldické tzv. mluvícím znamením (v duchu známé latinské sentence „nomen omen = jméno znamení“). Přičemž autorský monogram „JG“ jasně odkazuje na jméno a příjmení vlastníka tohoto osobního znaku.

Vyšívaný občanský znak ve velkém provedení.Osobní znak se pak stane Vaší vizitkou a rodinným ochráncem, který Vás bude provázet životem. Můžete ho používat na vizitkách, dopisních obálkách, razítkách či si ho přidat za podpis v e-mailu. Působivé bude i jeho převedení do hmatatelné formy – smaltovaný ovál na domě či vyšívaný znak ze sametu a hedvábí v pracovně se stane nejen ozdobou, ale i úvodním námětem mnohých rozhovorů s Vašimi hosty či obchodními partnery.

 

Heraldický registr, logo.A protože v České republice dosud není vytváření a užívání občanských osobních heraldických znaků výslovně právně ošetřeno, rozhodli jsme se pro jejich registraci založit Heraldický registr, který je dostupný online na doméně www.heraldickyregistr.cz. Registrace znaku Vám umožní jeho digitální prezentaci, která pěknou a poutavou formou osvětlí význam Vašeho jedinečného symbolu, upozorní na historii Vaší rodiny a zajistí důvěryhodnost v případě využití znaku v rámci Vašeho zaměstnání.

A náš tip pro Vás? Návrh osobního či rodinného znaku můžete věnovat i jako dar svým nejbližším. Proces jeho tvorby je sám o sobě dobrodružným heraldickým zážitkem.Vyšívané stolní vlaječky s osobním znakem.

OSOBNÍ ZNAK JAKO OCHRÁNCE A PRŮVODCE ŽIVOTEM.

Benefity Alerionu

  • Řemeslná práce
  • Kvalitní materiál
  • Dlouholetá zkušenost
  • Nejdelší záruka
  • Odborná garance
  • Osobní péče o zákazníka