Vyřezávané a pískovcové znaky

Vyřezávané, pískovcové a měděné znaky

Znak obce, města či městyse je symbol, který zachycuje význam daného místa, historii i přítomnost a dává majiteli punc neopakovatelnosti. Obdobně významným je pro firmu logo nebo obchodní značka, stejně tak každý spolek, organizace nebo jednotlivec má právo na svůj vlastní znak. Toto jedinečné označení působí nejen na veřejnost, jako jsou např. návštěvníci, zákazníci, partneři, ale směřuje svým významem také dovnitř své vlastní komunity, společenství.

Pískovcový znak vyhotovený na zakázku. Detail pískovcového znaku, výroba na zakázku.
Dřevěný vyřezávaný osobní znak, zakázková výroba. Detail vyřezávaného osobního znaku, zakázková výroba.
Měděný ručně tepaný znak, zakázková výroba. Detail ručně tepaného měděného znaku, výroba na zakázku.

Stejně jako státní, tak i znaky obecní, osobní, firemní, hasičské, organizací či spolků reprezentují vaši důstojnost, jedinečnost, mají nezaměnitelnou informační hodnotu a zvyšují vaši autoritu. Vyrobíme pro vás na zakázku vaše znaky z pravého přírodního pískovce, z umělého pískovce, ručně vyřezávané ze dřeva nebo třeba znak měděný ručně tepaný. Vašemu interiéru či exteriéru vdechnou nový život a posílí tak ducha obce, města, městysu, firmy.

Vyřezávané, pískovcové a měděné znaky:

 • Ručně vyřezávaný i pískovcový znak se stane reprezentativní dominantou každého interiéru (zasedací místnosti, jednacího sálu, kanceláře nebo obřadní síně) nebo ozdobí fasádu budovy sídla.
 • Znaky z přírodního českého pískovce vyrábíme ručně umělecko-řemeslným opracováním frézou nařezaných pískovcových desek o tloušťce 6 cm, přičemž 2 cm jsou užity na plastické (trojrozměrné) ztvárnění figur. Uchycení vzadu uzpůsobujeme dle požadovaného použití znaků a desek (interiér, exteriér, stálé pevné, závěsné).
 • Materiál umělého pískovce, z něhož je znak vyhotovený, dodává symbolu přirozenou patinu a dlouholetou odolnost. Hledáte-li skutečně působivé řešení s univerzálním využitím, pak je pískovcový státní znak tou pravou volbou.
 • Dřevěné vyřezávané znaky se používají pro reprezentativní výzdobu interiéru. Dodává se ve tmavě nebo světle hnědém přírodním provedení.
 • Umělecky zhotovené znaky z mědi, za použití techniky ručního tepaní ušlechtilých kovů, jsou patinované, díky čemuž vyniká jejich plastické provedení - jednotlivé figury vystupují do prostoru. Jeho následovné zalakovaní je pak zárukou uchování originální měděné barvy na dlouhé roky. Zalakování měděného znaku můžete zvolit lesklé nebo matné. 
 • Standardně dodáváme znak ve výšce: 30 cm, 40 cm, 50 cm. Vyhotovíme však jakoukoliv velikost a barvu.

Dřevěné vyřezávané, pískovcové a měděné znaky pro obce/města/městysy

Pískovcový znak obce PříkazyStejně jako státní, tak i obecní znaky reprezentují důstojnost úřadu a jeho autoritu před občany. Obecní znak napomáhá k nezaměnitelné identifikaci místního úřadu či instituce a má tudíž jasnou informační hodnotu. Proto státní i obecní znak doporučujeme vyvěšovat dohromady, ze stejného materiálu.

 

Dřevěné vyřezávané, pískovcové a měděné znaky pro občanskou heraldiku

Ručně vyřezávaný dřevěný osobní znakNesejde na tom, jestli historie vaší rodiny sahá hluboko do historie nebo je novodobá. Dnes může mít svůj vlastní znak každý. Nechte za sebe promluvit heroldské figury. Vhodnou podobou ztvárnění vašeho znaku je řezba do dřeva, pískovec nebo umělecky zhotovený znak z mědi, .

 

Firemní vyřezávané, pískovcové a měděné znaky 

Ukázka pískovcového znakuLogo firmy, jenž v plastické podobě vyřezávaného, pískovcového či ručně tepaného znaku zachycuje historická data, vývoj či svoji surovou podobu, je nejen vhodnou a důstojnou výzdobu každé kanceláře, zasedací místnosti či jednací místnosti, ale také reálnou připomínkou někdy nelehkých začátků. Tento jedinečný symbol si zaslouží jedinečné provedení.

Benefity Alerionu

 • Řemeslná práce
 • Kvalitní materiál
 • Dlouholetá zkušenost
 • Nejdelší záruka
 • Odborná garance
 • Osobní péče o zákazníka