Upozornění: Silný vítr a vyvěšení vlajek

Dovolujeme si upozornit naše zákazníky, kteří vyvěšují venkovní vlajky na vlajkových stožárech, žerdích a tyčích, že je aktuálně hlášen silný vítr o rychlosti poryvů nad 65 km/h, místy až 70-90 km/h, a to především pro území Moravy, Slezska a část Čech.

Silný vítr s poryvy může díky rychlosti kmitání a enormnímu napínání materiálů způsobit snížení životnosti vyvěšovaných vlajek, případně může dojít k vytržení poutek s karabinkami nebo roztržení tunýlků. Doporučujeme proto, je-li to technicky možné a bezpečné, vlajky po dobu nepříznivého počasí ze stožárů stáhnout, případně je svěsit do nižších poloh. Žerdě s vlajkami ve fasádních držácích pak doporučujeme vytáhnout a instalovat znovu až po zklidnění větru.

Toto sdělení má informativní doporučující charakter, doporučujeme sledovat aktuální předpověď počasí nebo hlášení ČHMÚ například zde.
 
Naše stožáry a vlajky jsou konstruovány tak, aby odpovídaly svému účelu a byly ve standardních povětrnostních podmínkách odolné a bezpečné, a to i při větrném počasí ve stanovených mezích. Více si můžete o větrné odolnosti vlajek a stožárů přečíst v instalačních manuálech k našim stožárům a vlajkám, například zde, případně vaše dotazy zodpovíme rádi na telefonní lince +420 733 342 992.
 
Děkujeme za vaši pozornost a těšíme se na další spolupráci,
Tým Alerion

Pokud budete po větrných poryvech potřebovat nové stožárové kroužky, závaží a další příslušenství, můžete je objednat v našem e-shopu. Pro výrobu zakázkových vlajek nám prosím pište na info@alerion.cz nebo volejte tel. +420 513 035 545.

Benefity Alerionu

  • Řemeslná práce
  • Kvalitní materiál
  • Dlouholetá zkušenost
  • Nejdelší záruka
  • Odborná garance
  • Osobní péče o zákazníka