Srovnání tradiční umělecko-řemeslné ručně-strojové výšivky a výšivky na automatu

V České republice existuje pouze hrstka vyvolených, nadaných vyšívaček, které ovládají mistrnou disciplínu vyšívání praporů. Každý prapor na zakázku od nás je dokonale propracován do posledního detailu a s nejvyšším možným podílem ruční práce.
Tradiční umělecko-řemeslná ručně-strojová výšivka

Používáme nejkvalitnější samety a speciální nitě, umělecké vyšívačky přenášejí motivy předlohy na prapor ručně, ručně vedou i jehlu s nití, stínují a vytváří složité motivy k dokonalosti. I proto mohou práce na praporu trvat několik měsíců. Některé konkurenční společnosti se i z těchto důvodů vydaly cestou zjednodušování grafických motivů, zmenšování podílu tradiční práce a náhradou části práce automatizovanými vyšívacími stroji. Jasné rozdíly jsou vidět již na první pohled na přiložených fotografiích u figury českého lva, moravské a slezské orlice. Nejen v preciznosti provedení detailů jednotlivých figur, ale například i v plošné výšivce, kdy prosvítá podkladový samet, a jsou vidět jednotlivé řídké stehy kladené automatem. 

Výšivka českého lva - ručně-strojová výšivkaVýšivka českého lva - automat

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Výšivka českého lva: vlevo naše tradiční ručně-strojové vyšívání × vpravo konkurenční výšivka automatem (řídký steh, nevzhledný klad stehů, prosvítající podklad)

Detail výšivky českého lva - ručně-strojová výšivka

Detail naší výšivky českého lva – dokonalý klad stehů, vícevrstevná plastická výšivka, ruční vytáčení kontur, precizní návaznost stehu na steh, kontury přecházejí plynule ze silné do tenké, figura má živý vzhled

Výšivka moravské orlice - ručně-strojová výšivka Výšivka moravské orlice - automat

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Výšivka moravské orlice: vlevo naše tradiční ručně-strojové vyšívání × vpravo konkurenční výšivka automatem (řídký steh vytvářející nevzhledný povrch, prosvítá podklad)

Detail moravské orlice umělecko-řemeslná ručně-strojová výšivka

Detail naší výšivky moravské orlice – dokonalý klad stehů, vrstvená plastická výšivka, ruční vytáčení kontur, precizní prolnutí stehu do stehu, kontury přecházejí plynule ze silné do tenké, figura má živoucí pohled

Opravdová kvalita zpracování vynikne jen při ručně-strojově vyšívaném provedení. Zručné ruce vyšívaček s dlouholetou zkušeností nemůže při tak složité a umělecky laděné práci nahradit žádný automatizovaný stroj. Ty u nás rozhodně nenajdete. Náš přístup je zcela opačný. Chceme zachovat tradiční umělecko-řemeslnou výrobu v co nejčistší formě. Vyšívačka vždy sama rozhoduje o kladu každého jednotlivého stehu svými pohyby a ručním posunem bubínku, včetně častého střídání barev vyšívacího hedvábí, které je zárukou originality, umělecké kvality a působivosti vyšívaného motivu. Co do hodnoty je to obdobné jako jedinečný originál obrazu malovaný přímo rukou umělce (malíře) a poté vytištěná reprodukce takového obrazu. Díky naprogramování motivů do vyšívacího automatu je pak také snadné všechny navržené motivy vyrábět znovu a znovu jeden za druhým, to ručně-strojová výšivka neumožňuje a každá figura na praporu, zdobný motiv i písmeno je nutné vyšít vždy jako originál přímo na zakázku pro konkrétního zákazníka. 

Ručně-strojová výšivka slezské orliceVýšivka slezské orlice - automat 

 

 

 

 

 

 

 

 Výšivka slezské orlice: vlevo naše tradiční ručně-strojové vyšívání × vpravo konkurenční výšivka automatem (řídký steh s prosvítáním podkladového materiálu, nevzhledný automatický 

Umělecko-řemeslná výšivka slezské orlice

Detail naší výšivky slezské orlice – dokonalý klad stehů, vrstvená plastická výšivka, ruční vytáčení kontur, precizní prolnutí stehu do stehu, kontury přecházejí plynule ze silné do tenké, figura má živý pohled vzor na plochách)

Chcete-li vzdát hold tradiční české výrobě a rukodělné zkušenosti vyšívaček, navazující na několik set let starou tradici výroby v klášterních dílnách, zvolte pro výrobu svých slavnostních vyšívaných praporů, vlajek, erbů a znaků, které vás budou reprezentovat po další desítky a stovky let, právě ručně-strojové vyšívání, v jehož mistrovském odkazu pokračujeme v našich dílnách Alerion v Brně.

Benefity Alerionu

  • Řemeslná práce
  • Kvalitní materiál
  • Dlouholetá zkušenost
  • Nejdelší záruka
  • Odborná garance
  • Osobní péče o zákazníka