Šimanovský sraz rodáků naplnily kouzelné okamžiky

Slavnost, která proběhla v půli června v malé obci Šimanov na Jihlavsku, byla radostnou událostí, jež vyvolala úsměvy i slzy dojetí. A došlo také na vřelá objetí po letech odloučení. Na místní setkání rodáků, dřívějších i současných spoluobčanů, se sjeli Šimanovští ze všech koutů republiky. Zavzpomínat, popovídat si, vidět se se svými přáteli a příbuznými.
Šimanovský sraz rodáků naplnily kouzelné okamžiky

Kromě příležitosti potkat se se známými, měli návštěvníci jedinečnou příležitost být součástí kouzelného okamžiku, kdy se po více než dvaceti letech opět rozezněl stoletý obecní zvon.

Setkání rodáků Šimanov - po více než dvaceti letech se opět rozezněl stoletý obecní zvon.

Obec totiž nechala kvůli špatnému stavu původní zvoničku zbourat. Nová zvonice měla stát již před dvěma lety, kdy bylo původně naplánované i setkání šimanovských rodáků. Bohužel kvůli pandemii se musela celá akce odložit, a tak se posunula i výstavba nové zvoničky. Zvon tak čekal až do letošního června na obecním úřadě, aby se vrátil ke svému účelu.

Setkání rodáků obce Šimanov 2022. V pořadí již druhé setkání rodáků a přátel obce připravilo vedení Šimanova v sobotu 18. června 2022.
Pozvánka rodáci Šimanov 2022

Hlavní událostí slavnostního dne tedy bylo vysvěcení nové šestimetrové zvoničky. Představitelé obce si však pro zúčastněné připravili další překvapení a to v podobě žehnání vyšívané obecní vlajky a hasičského praporu, které při této příležitosti nechali vyhotovit u naší společnosti. Žehnání se ujal P. Petr Vavřinec Konopík, farář z Nového Rychnova, správce branišovské farnosti, pod kterou Šimanov spadá.

Vysvěcení nové šestimetrové zvoničky, žehnání vyšívané obecní vlajky a hasičského praporu. Vyšívané slavnostní symboly - obecní vlajka a hasičský prapor, Detail výšivky heraldického znaku obce Šimanov s hasičskými motivy.

Účastníkům byl také představen druhý díl knihy „Šimanov, ves pod Strážníkem – domy, rody, obyvatelé“, který podrobně mapuje historii rodů a obyvatel jednotlivých usedlostí a domků od jejich postavení až do současnosti. Tato publikace navazuje na první díl z roku 2020, zachycující historii obce a život jejích obyvatel od počátků osídlení až do dnešních dnů.

Křest knihy „Šimanov, ves pod Strážníkem – domy, rody, obyvatelé“.

K poslechu zahrála dechová kapela Radovanka z Jiřic.

V programu setkání byla také prohlídka budovy bývalé školy, která je nyní sídlem obecního úřadu a nové knihovny, společné fotografování nebo projížďka po obci v koňském povozu. Po celou dobu akce si návštěvníci moli pochutnat na výborném občerstvení a k poslechu zahrála dechová kapela Radovanka z Jiřic. V pořadí už druhé setkání rodáků a přátel obce nakonec uzavřelo večerní kino.

Představení nových vyšívaný symbolů - obecní vlajky a hasičského praporu. Detail výšivky svatého Floriána, prapor SDH Šimanov.

Šimanov je tak další příkladnou ukázkou toho, že i malá obec může být významným hybatelem dění v kraji. Děkujeme obci za vloženou důvěru při vyhotovení slavnostních vyšívaných symbolů. 

Benefity Alerionu

  • Řemeslná práce
  • Kvalitní materiál
  • Dlouholetá zkušenost
  • Nejdelší záruka
  • Odborná garance
  • Osobní péče o zákazníka