Ručně vyšívané unikáty přetrvají staletí!

Tradice české a moravské výšivky, kterou naše firma obnovuje od konce 90. let, navazuje na práci řádových sester ze středověkých klášterů. Díky těmto klasickým postupům vznikají v našich dílnách produkty s uměleckou hodnotou.
Ručně vyšívané unikáty přetrvají staletí!

Vlastní stehy dnes sice vytváří jehla vyšívacího stroje, nikoliv však automatického! Samet, šetrně napnutý v klasickém bubínku, je vždy plně veden nenahraditelnou rukou zkušené umělecké vyšívačky, která vyšívané motivy doslova maluje a vdechuje do nich svou pečlivou prací život. Počítačem programované automaty tak u nás nenajdete! Naše vyšívačky musí s využitím svého výjimečného nadání, podle tečkami předkresleného vzoru, vést jehlu způsobem, jako když malíř ztvárňuje malbu na plátno dle předlohy. Motivy na látku vypichujeme přes průsvitnou šablonu po vzoru předků ručně, tzv. inkoustem rotterdamských jeptišek. Přesnou recepturu tohoto inkoustu zná v České republice pouze hrstka vyšívaček, které si jeho složení střeží jako oko v hlavě. V budoucnu ho pak předají svým následovnicím. Prohlédněte si fotografie z naší dílny a podívejte se, jak jsme vyšili slavnostní prapor pro SDH Vroutek.

Vyšívaný prapor SDH Vroutek.Slavnostní prapor SDH Vroutek - zadní strana s výšivkou sv. Floriána.

 

 

 

 Motivy na látku vypichujeme přes průsvitnou šablonu po vzoru předků ručně, tzv. inkoustem rotterdamských jeptišek.Naše prapory jsou díky klasickým postupům jedinečnými díly s uměleckou hodnotou.

Samet, šetrně napnutý v klasickém bubínku, je vždy plně veden nenahraditelnou rukou zkušené umělecké vyšívačkyKlasická ruční výšivka se řídí pravidlem – čím déle vzniká, tím hodnotnější a trvanlivější poselství zanechává.

Alerion. Symboly vašich příběhů.

Benefity Alerionu

  • Řemeslná práce
  • Kvalitní materiál
  • Dlouholetá zkušenost
  • Nejdelší záruka
  • Odborná garance
  • Osobní péče o zákazníka