Osobní znaky našich obchodních zástupců aneb: Aby kovářova kobyla nechodila bosa

Prohlédněte si návrhy osobních znaků našich obchodních zástupců, kde každý symbol, barva i motiv má svůj význam. Autorem návrhů je náš pan heraldik Zdeněk Kubík.
Osobní znaky našich obchodních zástupců aneb: Aby kovářova kobyla nechodila bosa

Lenka Matyskiewiczová

Osobní znak - Lenka MatyskiewiczováBlason: V modro-červeně polceném štítě dvě stříbrné přivrácené sekery se zlatými topůrky, vpravo postavená, vlevo vztyčená. Na štítě kolčí přilba se stříbrno-červeno-zlato-modro-stříbrno-červenou točenicí, červeno-stříbrnými a modro-zlatými přikrývadly. Klenotem jsou dvě křídla, modré a červené se zlatým alerionem s červeným písmenem A na hrudi. Pod štítem modrá stuha se zlatým heslem ALEA IACTA EST.

Tinktury zlatá (tj. žlutá) a modrá vychází ze znaku Těšínska, odkud pochází i polské příjmení majitelky znaku. Sekera je atributem sv. Matěje, tj. domácky Matyáš / Mates čili Matys-kiewicz. První sekera připomíná svou pozicí písmeno „L“ (Lenka) a druhá pak atribut příjmení. Klenotem jsou křídla v barvách polí šítu s heraldickou nadpřirozenou figurou alerionu, dle názvu společnosti Alerion. Heslo v překladu „Kostky jsou vrženy“. Točenice a přikrývadla opakují tinktury štítu a také státní barvy ČR, vycházející z tinktur znaků Čech a Moravy i zlatého lipového odznaku republiky.

Vlastimil Málek

Osobní znak - Vlastimil MálekBlason: Ve stříbrno-červeno-modře šikmo děleném štítě zlatý vztyčený lipový list uprostřed červeného pole. Na štítě kolčí přilba se stříbrno-červeno-zlato-modro-stříbrno-červenou točenicí, červeno-stříbrnými a modro-zlatými přikrývadly. Klenotem jsou tři pštrosí pera, stříbrné, červené a modré se zlatým alerionem s červeným písmenem A na hrudi. Pod štítem červená stuha se zlatým heslem ESSE QUAM VIDERI.

Tinktury štítu dle státní trikolóry ČR, ve významu jména Vlastimil, tj. “milující vlast“. Příjmení Málek ve smyslu „malý“ a proto  ve štítě „malý“ vztyčený lipový list. Klenot tří per v tinkturách štítu znaku (naší státní trikolóry ČR ) s heraldickou nadpřirozenou figurou alerionu, dle názvu společnosti Alerion. Heslo ve významu „Být spíš než vypadat“. Točenice a přikrývadla opakují tinktury štítu a již zmíněné státní barvy ČR, vycházející z tinktur znaků Čech a Moravy i zlatého lipového odznaku republiky, viz např. na vlajce prezidenta republiky.

Roman Blecha

Osobní znak - Roman BlechaBlason: V červeno-modře šikmo děleném štítě zlatá gramofonová deska s černým kruhovým štítkem a otvorem se stříbrnou blechou ve skoku. Na štítě kolčí přilba se stříbrno-červeno-zlato-modro-stříbrno-červenou točenicí, červeno-stříbrnými a modro-zlatými přikrývadly. Klenotem jsou dva rohy, modrý a červený se zlatým alerionem s červeným písmenem A na hrudi. Pod štítem červená stuha se zlatým heslem INSILI MAXIME.


Tinktury zlatá (tj. žlutá) a červená jsou inspirovány znakem města Říma, dle jména  Roman ( tj. “Říman“).  Gramofonová deska symbolizuje jeho četné aktivity „dýdžeje“. Tzv. mluvícím znamením příjmení Blecha je blecha ve skoku ve smyslu „nomen omen = jméno znamení“. Proto též heslo ve významu „Vyskoč nejvýš“. Klenot rohů (symbol síly) je v barvách polí šítu s heraldickou nadpřirozenou figurou alerionu, dle názvu společnosti Alerion. Točenice a přikrývadla opakují tinktury štítu a také státní barvy ČR, vycházející z tinktur znaků Čech a Moravy i zlatého lipového odznaku republiky.

Pro vytvoření Vašeho vlastního osobního či rodinného znaku kontaktujte svého regionálního obchodníhozástupce Alerion zde.


 

Benefity Alerionu

  • Řemeslná práce
  • Kvalitní materiál
  • Dlouholetá zkušenost
  • Nejdelší záruka
  • Odborná garance
  • Osobní péče o zákazníka