Když oslava, tak pořádná aneb Nezapomenutlné XVI. setkání Kostelců

XVI. setkání Kostelců proběhlo tentokrát v Kostelci u Stříbra, který leží v okrese Tachov. V rámci setkání si obec připomněla výročí 655 let od první písemné zmínky o obci a 115. výročí od založení místního sboru dobrovolných hasičů.
Když oslava, tak pořádná aneb Nezapomenutlné XVI. setkání Kostelců

Vyšívané symboly obce Kostelce - znak, obecní vlajka, hasičský prapor a pamětní stuhy.Na akci dorazilo celkem dvanáct Kostelců a program byl opravdu bohatý. Oslavy začaly už v pátek, 30.6., kdy obecní úřad uspořádal slavnostní večeři pro všechny občany spádových obcí. Po večeři se mohli přítomní těšit na setkání s režisérem Zdeňkem Troškou. Zábava pokračovala na místním fotbalovém hřišti, kde k poslechu i k tanci zahrála country skupina „Starší páni“ z Tachova. Celý večer korunoval krásný ohňostroj, který rozehrál noční oblohu pestrými barvami.

 

 

Večer šohaj, ráno šohaj...

Na akci dorazilo celkem dvanáct Kostelců.Účastníci oslav si, ale příliš dlouho neodpočinuli, neboť oslavy pokračovali hned druhý den ráno. To už se do obce začaly sjíždět jednotlivé delegace, které v místním kulturním sále přivítal pan starosta František Trhlík. Přítomen byl i pan Jan Nejedlo, prezident Kostelců České republiky, který v roce 1992 stál u zrození myšlenky setkání pořádat.

Slavnostním okamžikem bylo odhalení nových vyšívaných symbolů - obecního a hasičského praporu s pamětními stuhami. Obec si nechala rovněž u naší společnosti vyhotovit i vyšívaný znak.

Slavnostní představení nových vyšívaných symbolů obce Kostelce u Stříbra.

Salva v provedení Privilegovaného měšťanského střeleckého sboru ze Stříbra.Během dne se na pódiu vystřídala seskupení nejrůznějších žánrů. Zábavu odstartovala salva v provedení Privilegovaného měšťanského střeleckého sboru ze Stříbra. Vidět jste mohli například Kosteleckou šestku z Kostelce u Kyjova a její mládežnický taneční soubor. Tu vystřídal pěvecký sbor Radost z Kostelce u Zlína. Součástí programu byl i historický šerm v podání šermu Rytířů z Tachova nebo také soutěž v požárním útoku dospělých. Přítomnost pouťových atrakcí nejvíce potěšila ty nejmladší. Ti, kteří se cítili už mírně znaveni si mohli oddechnou při vyjížďce kočárem se spřežením. Večer samozřejmě nechyběla taneční zábava. I neděle se nesla na vlně oslav. Odpoledne patřilo skupině Duo speciál z Plzně.

Aby vzpomínky na vaši slavnost byly co nejkrásnější

Oboustranná pamětní medaile pro obec Kostelec u Stříbra.

Možná právě tak uvažovali představitelé obce Kostelce u Stříbra a proto si k této významné události nechali u naší společnosti vyhotovit krásné upomínkové předměty v podobě: pamětní oboustranné medaile, odznáčků, hrnků, propisek, balonků, triček, tašek a stolních vlaječek. Vše se znakem a názvem obce Kostelec.

 

 

Trička se znakem a názvem obce Kostelce u StříbraUpomínkové předměty se znakem a názvem obce - taška, propisky, hrníček a balónek

 

 

 

 

 

 

Alerion. Tvoříme váš odkaz.

Benefity Alerionu

  • Řemeslná práce
  • Kvalitní materiál
  • Dlouholetá zkušenost
  • Nejdelší záruka
  • Odborná garance
  • Osobní péče o zákazníka