Když hasiči slaví, celý kraj se baví

Tentokrát zamíříme do Slavonic, kde místní hasičský sbor oslavil 140. výročí od svého založení. Město Slavonice leží v Jihočeském kraji, na pomezí Čech, Moravy a Rakouska. Nejstarší písemná zpráva o městu pochází z roku 1260. Slavonice proslavily především překrásné renesanční památky a nejen díky nim byly v roce 1961 prohlášeny - městskou památkovou rezervací.
Hasičská slavnost, SDH Slavonice

Ale zpět k hasičské oslavě! :) Ta proběhla 12. srpna na náměstí Míru. Hasiči ze Slavonic si při této výjimečné události nechali u naší společnosti vyhotovit nádherný vyšívaný prapor a jeho žehnání se pak stalo hlavním bodem programu.

SDH Slavonice oslavil 140. výročí od svého založení

Akce se zúčastnily i další sbory z okolí. Byl mezi nimi SDH Dačice, pro který jsme vyhotovili dokonalou repliku historického praporu v roce 2013, vzpomínáte?

Pozvání na oslavu přijali i hasiči z okolí. I ti už mají své vyšívané klenoty, které byly vyrobeny rovněž v našich dílnách.Replika praporu ke 130. výročí SDH Dačice.

 

 

 

 

 

Při plánování výroby nového praporu slavoničtí hasiči nezapomněli ani na kvalitní příslušenství, které ocenil především praporečník. A co všechno si tedy sbor k praporu ještě pořídil? Kožený pás pro vlajkonoše, kožené rukavice, dvoudílnou dřevěnou žerď ve světlém provedení s dřevěným podstavcem. Hrot žerdi pak zdobí hlavice s tajnou schránkou, ve které bude uložena zpráva pro další generace. Svůj vzkaz mohou hasiči napsat inkoustovým perem na ruční papír, který je dodáván jako součást hlavice. Jelikož sbor plánuje se svým praporem cestovat, pořídil si do výbavy i odolný přepravní vak a pláštěnku na prapor.

Postava vlajkonoše se výrazně podílí na atmosféře celé slavnosti.

Nechyběl ani rituál dekorování vyšívaného praporu pamětními stuhami, které budou navždy připomínkou tohoto slavnostního aktu.

Krásný upomínkový předmět - tištěné saténové stolní vlaječky v podobě zmenšeniny praporu SDH Slavonice.

 

Pro SDH Slavonice jsme také vyrobili vskutku výstižné upomínkové předměty. Tištěné saténové stolní vlaječky měly totiž podobu zmenšeniny nového praporu.

 

Alerion. Prapor hasičským klenotem.

Benefity Alerionu

  • Řemeslná práce
  • Kvalitní materiál
  • Dlouholetá zkušenost
  • Nejdelší záruka
  • Odborná garance
  • Osobní péče o zákazníka