Jste připraveni na nadcházející státní svátky?

Ve středu, 5.července, nám kalendář bude ukazovat svátek slovanských věrozvěstů sv. Cyrila a Metoděje. Letos od jejich příchodu na Velkou Moravu uplyne již 1154 let.
Státní svátek Cyrila a Metoděje

Obce a města mají zákonnou povinnost vyvěšovat vlajku ve dnech státních svátků. České státní symboly si přitom nekupují pouze instituce, ale také čím dál více Čechů. Jejich častější užívání je důkazem rostoucí národní hrdosti. Největší zájem je o státní vlajky, vlajky Moravy, žerdě a držáky.  

Kaple svatého Cyrila a Metoděje na vrcholu RadhoštěKdo dál musí vyvěsit vlajku?
Státní vlajku musí vyvěsit subjekty jako kraje, obce, městské obvody a části, školy, státní, kulturní a vědecké instituce nebo třeba nejvyšší úřady či soudy na budovách, v nichž sídlí.

Kdy vlajková výzdoba začíná?
Vlajková výzdoba začíná zpravidla v 16 hodin dne předcházejícího a končí v 8 hodin dne následujícího po dni státního svátku.

Produkty, bez kterých se na státní svátek neobejdete:

Tištěná vlajka České republiky1. Vlajka České republiky
Slouží k venkovnímu vyvěšování, ale díky krásnému lesku a kvalitnímu zpracování je možné ji používat i v interiérech. Kvalitní provedení tiskem na speciální vlajkový polyester, se 100% protiskem barev na druhou stranu, precizní dvojité obšití po obvodu, výrazné barvy. Vlajku prodáváme v různých velikostech, dvě varianty uchycení - tunýlek, karabinky. Vlajku ČR objednáte zde.

 

Moravská vlajka modrá s orlicí2. Moravská vlajka modrá s orlicí
Odborně doporučovaná vlajka, respektuje barvy a figury velkého státního znaku České republiky. Vysoký průtisk barev, precizní dvojité obšití po obvodu, výrazné barvy. Tato moravská vlajka je vhodná pro vnitřní i vnější použití.
Vlajku dodáváme v různých velikostech, dvě varianty uchycení - tunýlek, karabinky. Vlajku si můžete prohlédnout a zakoupit zde.

 

Fasádní držák vlajek nerezový3. Fasádní držák vlajek nerezový
Nerezový fasádní držák vlajek nabízíme v provedení pro 1-3 žerdě s optimálním úhlem sklonu (cca 48°), bezpečnostní pojistkou proti vypadnutí žerdí a třemi otvory pro kotvení do fasády. Fasádní držák je vhodný ke všem venkovním žerdím a tyčím o průměru 2,5 cm z naší nabídky. Kromě nerezového druhu fasádního držáku máme v nabídce i další varianty, které si můžete prohlédnout zde. Nerezový držák objednáte zde.

Žerď na vlajku dřevěná lakovaná se špicí4. Žerď na vlajku dřevěná lakovaná se zlatou špicí
Jednodílná dřevěná tmavě lakovaná žerď se používá pro vyvěšení vlajky s uchycením na karabinky, 2 očka pro zavěšení. Průměr žerdi: 2,5 cm, délka 2 m. Žerď je vhodná pro venkovní tištěné polyesterové vlajky měst, městysů, obcí, státní a smuteční do rozměru 100x150 cm. V nabídce máme i další typy venkovních žerdí, které si prohlédněte zde. Tento typ žerdi objednáte zde

 

Gastrovlaječky - vlajka ČR5. Gastrovlaječky - vlajka ČR
Malé papírové vlaječky České republiky se využívají při různých akcích, jako jsou například rauty, oslavy nebo kulturní a sportovní akce. Dekorativní papírová vlaječka ČR se stane originální ozdobou vaší chuťovky či pokrmu a stylově doplní váš stůl. Gastrovlaječky s motivem vlajky ČR jsou oboustranně potištěné. Rozměr papírové vlaječky je 3x2 cm. Vlaječky jsou dostupné zde.


Odznak - velký státní znak ČR6. Odznaky
Ozdobte stylově ve sváteční den i svůj oblek. Nabízíme odznaky s motivem - vlaječky České republiky, velkého a malého státního znaku, nebo s motivem moravské orlice. Odznaky nabízíme s uchycením zezadu na klasickou jehlu, nebo na pin. Odznaky se hodí pro slavnostní a reprezentativní příležitost či jako dárek zahraniční návštěvě. Odznaky si můžete prohlédnout a objednat zde.

Benefity Alerionu

  • Řemeslná práce
  • Kvalitní materiál
  • Dlouholetá zkušenost
  • Nejdelší záruka
  • Odborná garance
  • Osobní péče o zákazníka