Dnes uplynulo již 145 let od narození Jaroslava Kursy, autora československé vlajky

Před 100 lety, 30. března 1920, byla oficiálně přijata naše státní vlajka zákonem (č. 252/1920 Sb.) Národního shromáždění republiky Československé a je tak na našem území používána v nezměněné podobě dodnes. Jejím autorem byl rodák z Blovic na Plzeňsku, ministerský archivář Jaroslav Kursa (1875-1950), od jehož narození dnes, 12. října 2020, uplynulo již 145 let.
Dnes uplynulo již 145 let od narození Jaroslava Kursy, autora československé vlajky

Dne 11. září si Blovičtí připomněli toto významné jubileum vzpomínkovým aktem a naše společnost se pro tuto jedinečnou událost stala hrdým partnerem města. Pro Blovice jsme tak v tento jubilejní rok vyhotovili slavnostní vyšívaný prapor dle vlajky města, sametovou vlajku ČR v podobě reprezentativního praporu a pamětní praporovou stuhu v barvě státní trikolóry se zlatě vyšívaným nápisem - „1920 - 2020 /symbol lipový list, ratolest/ 100 LET STÁTNÍ VLAJKY“. Tyto nové symboly jsou nyní vystaveny v zasedací místnosti v budově radnice. Vyvrcholením slavnosti bylo dekorování českého státního praporu pamětní výroční stuhou, kterého se zhostil pan starosta Robert Zelenka.

Dekorování českého státního praporu pamětní výroční stuhou. Sametová vlajka ČR v podobě reprezentativního praporu, slavnostní vyšívaný prapor dle vlajky města Blovice.

Ten při této příležitosti využil starostenský odznak se státním znakem ČR na řetězu z lipových listů, který je v závěsné části doplněn o všitou tkanou stužku s trikolórou ve státních barvách. Pro zúčastněné si zastupitelé města připravili drobné upomínkové předměty, například v podobě odznáčků či mávacích vlaječek, samozřejmě v podobě české státní vlajky.

Replika pamětní desky z rodného domu Jaroslava Kursy.Na celou událost má město pěknou vzpomínku i v podobě repliky pamětní desky z rodného domu Jaroslava Kursy. Vzhledem k opatřením v rámci boje proti šíření koronaviru měla akce spíše komornější atmosféru, ale podle reakcí hostů i vyjádření představitelů města, byla i tak vydařená a návštěvníci na ni jistě budou dlouho a rádi vzpomínat.

ALERION. Nezapomínejme na historii, nezapomínejte na symboly.

Benefity Alerionu

  • Řemeslná práce
  • Kvalitní materiál
  • Dlouholetá zkušenost
  • Nejdelší záruka
  • Odborná garance
  • Osobní péče o zákazníka