160 let českého dobrovolného hasičstva — výročí Telč 2024

2024 — rok, kdy si připomene zásluhy, poslání a solidaritu, se kterou se naše české dobrovolné hasičstvo pojí. Připravme se na plánované celostátní, slavnostní setkání hasičů s prapory na náměstí v Telči 15. června 2024
Výročí českého dobrovolného hasičstva proběhne 15. června 2024 v Telči

Setkání pod vyšívanými prapory

Předseda Senátu Parlamentu ČR Miloš Vystrčil již oznámil přesné datum konání slavnostního setkání hasičů v Telči na náměstí Zachariáše z Hradce v červnu 2024 a adresoval pozvánku všem hasičským sborům a jejich příznivcům, stejně jako široké veřejnosti. Bude se jednat o výjimečnou historickou událost ke 160. výročí dobrovolných hasičů. Na této oslavě hasičství, která se odehraje v působivé atmosféře historického náměstí, zapsaného na seznamu světového kulturního dědictví, nesmí Váš sbor se svým praporem chybět.

A pokud Váš sbor svůj vlastní slavnostní prapor nebo vyšívanou stuhu nemá, dobrou zprávou je, že ho pro Vás v našich řemeslných dílnách stihneme vyrobit. Veškeré informace ohledně poptávky vyšívaných symbolů pro hasičské sbory naleznete zde

Výročí DHZ 160 let

Na přelomu 19. a 20. století vznikly první dobrovolné hasičské sbory na území dnešní České republiky, které se postupně rozrůstaly a získávaly významnou roli v místních komunitách. Od doby jejich vzniku do současnosti prošlo dobrovolnické hasičstvo mnoha výzvami a změnami, ale jeho POSLÁNÍ však zůstává stejné.

Těšíme se na setkání všech dobrovolníků, obdivovatelů a příznivců českého dobrovolného hasičstva na těchto výjimečných oslavách, které připomenou jeho důležitou roli v historii i současnosti naší země. Ať plamen dobrovolnického ducha neustále hoří a přináší pomoc a naději všem potřebným!

Váš Alerion.

Benefity Alerionu

  • Řemeslná práce
  • Kvalitní materiál
  • Dlouholetá zkušenost
  • Nejdelší záruka
  • Odborná garance
  • Osobní péče o zákazníka