Vyřezávané a pískovcové znaky

Vyřezávané a pískovcové znaky

Znak obce, města či městyse je symbol, který zachycuje význam daného místa, historii i přítomnost a dává majiteli punc neopakovatelnosti. Obdobně významným je pro firmu logo nebo obchodní značka, stejně tak každý spolek, organizace nebo jednotlivec má právo na svůj vlastní znak. Toto jedinečné označení působí nejen na veřejnost, jako jsou např. návštěvníci, zákazníci, partneři, ale směřuje svým významem také dovnitř své vlastní komunity, společenství.

Stejně jako státní, tak i znaky obecní, osobní, firemní, hasičské, organizací či spolků reprezentují vaši důstojnost, jedinečnost, mají nezaměnitelnou informační hodnotu a zvyšují vaši autoritu. Vyrobíme pro vás vaše znaky z pravého přírodního pískovce, z umělého pískovce a ručně vyřezávané ze dřeva, na zakázku. Vašemu interiéru či exteriéru vdechnou nový život a posílí tak ducha obce, města, městysu, firmy.

Vyřezávané a pískovcové znaky:

 • Ručně vyřezávaný i pískovcový znak se stane reprezentativní dominantou každého interiéru (zasedací místnosti, jednacího sálu, kanceláře nebo obřadní síně) nebo ozdobí fasádu budovy sídla.
 • Znaky z přírodního českého pískovce vyrábíme ručně umělecko-řemeslným opracováním frézou nařezaných pískovcových desek o tloušťce 6 cm, přičemž 2 cm jsou užity na plastické (trojrozměrné) ztvárnění figur. Uchycení vzadu uzpůsobujeme dle požadovaného použití znaků a desek (interiér, exteriér, stálé pevné, závěsné).
 • Materiál umělého pískovce, z něhož je znak vyhotovený, dodává symbolu přirozenou patinu a dlouholetou odolnost. Hledáte-li skutečně působivé řešení s univerzálním využitím, pak je pískovcový státní znak tou pravou volbou.
 • Dřevěné vyřezávané znaky se používají pro reprezentativní výzdobu interiéru. Dodává se ve tmavě nebo světle hnědém přírodním provedení.
 • Standardně dodáváme znak ve výšce: 30 cm, 40 cm, 50 cm. Vyhotovíme však jakoukoliv velikost a barvu.

Dřevěné vyřezávané a pískovcové znaky pro obce/města/městysy

Pískovcový znak obce PříkazyStejně jako státní, tak i obecní znaky reprezentují důstojnost úřadu a jeho autoritu před občany. Obecní znak napomáhá k nezaměnitelné identifikaci místního úřadu či instituce a má tudíž jasnou informační hodnotu. Proto státní i obecní znak doporučujeme vyvěšovat dohromady, ze stejného materiálu.

 

Dřevěné vyřezávané a pískovcové znaky pro občanskou heraldiku

Ručně vyřezávaný dřevěný osobní znakNesejde na tom, jestli historie vaší rodiny sahá hluboko do historie nebo je novodobá. Dnes může mít svůj vlastní znak každý. Nechte za sebe promluvit heroldské figury. Vhodnou podobou ztvárnění vašeho znaku je řezba do dřeva či pískovec.

 

Firemní vyřezávané a pískovcové znaky 

Ukázka pískovcového znakuLogo firmy, jenž v plastické podobě vyřezávaného či pískovcového znaku zachycuje historická data, vývoj či svoji surovou podobu, je nejen vhodnou a důstojnou výzdobu každé kanceláře, zasedací místnosti či jednací místnosti, ale také reálnou připomínkou někdy nelehkých začátků. Tento jedinečný symbol si zaslouží jedinečné provedení.

Benefity Alerionu

 • Řemeslná práce
 • Kvalitní materiál
 • Dlouholetá zkušenost
 • Nejdelší záruka
 • Odborná garance
 • Osobní péče o zákazníka